Všechny články

Matěj Škuta, Beta 350RR – KBS TEAM v náročném Rumunském terénu dvakrát na stupních vítězů ve třídě GP-Junior2. Naopak smůla Kryštofa Koubleho, který pro poruchu motocyklu v Rumunsku nebodoval.
Tisková zpráva KBS Team / Láďa Krupička

Tovární jezdec Aprilie Aleix Espargaro byl po závodě v Le Mans dotazován na svou budoucnost po skončení aktivní kariéry, Španěl novinářům vysvětlil, jaké by si dokázal představit jezdecké složení svého týmu.

FOTOGALERIE - 23 pilotek WorldWCR absolvovalo svůj vůbec první společný test před úvodním podnikem v Misanu, který se uskuteční příští měsíc.
Zdroj a foto: Dorna WorldSBK Organization

Ducati vzdává hold Ayrtonu Sennovi sběratelskou limitovanou edicí modelu Monster.

První den akce WorldWCR v Itálii byl plný událostí, odpoledne pršelo a jezdci se připravovali na sezonu 2024.

Mistrovství světa v enduru o uplynulém víkendu pokračovala v rumunském Bacau.

Druhý závod Northern Sidecar Cupu v nizozemském Hengelu poznamenala vážná nehoda. Francouzští sidecaristé Franck Bajus a Christophe Darras podlehli vážným zraněním.

Pozvánka na 2. závod sezóny 2024: Před Pacovem jsou karty rozdané.
Text: Dominika Kvapilová, foto: Radek Lavička

Jezdec týmu CASTROL Honda LCR Johann Zarco obsadil v GP Francie 12. místo, body získal také jeho týmový kolega z IDEMITSU Honda LCR Teamu Takaaki Nakagami, který obsadil v neděli na okruhu v Le Mans 14. místo.

Brad Binder se v překvapivě zataženém počasí v Le Mans stal v cíli závodu nejlepším jezdcem na motocyklu KTM RC16.

Pedro Acosta nedokončil závod GP Francie poté, co havaroval, Augusto Fernandez třináctým místem zachránil domácí body týmu Tech3.

Pódium pro Bagnaiu a tým Ducati Lenovo v Le Mans. Čtvrté místo pro znovuzrozeného Bastianiniho.

Hned po závodech MMČR ve Starém Městě vyrazil Petr Najman do holandského Hengela, kde se rozjela letošní sezóna IRRC. Vstup do šampionátu vyšel skvěle, když si z obou závodů odvezl dvě druhá místa.
Tisková zpráva Petra Najmana

Jezdec týmu Pertamina Enduro VR46 Racing, který se letos vždy pohyboval v Top10, dosáhl zatím nejlepšího výsledku v sezoně. Marco Bezzecchi odstoupil po havárii.

Splnění snů pro domácího hrdinu Jorge Prada a Lucase Coenena v Grand Prix Galicie.

Marek Červený zářil při zahajovacím podniku International Road Racing Championship 2024, vyhrál oba závody šestistovek, pokaždé před druhým Petrem Najmanem.

Luca Marini si připsal dvě umístění ze dvou startů v GP Francie, zatímco jeho týmový kolega Joan Mir havaroval a předvedl tempo v první desítce a soustředil se na pozitiva.

Slavnostním nástupem před téměř zaplněným stadionem ve Varšavě v 18:45 začal závod Speedway Grand Prix. Polskou hymnu si tentokrát zazpíval celý stadion a poté již následovala první jízda závodu.

Na okruhu ve Vysokém Mýtě se tento víkend konaly letošní první závody českého Miniracingu. Těch se také zúčastnil nový FS12 Racing Team, který měl na startovním roštu hned několik želízek v ohni. Kluci se se závody poprali s velkou vervou a někteří si odvezli i celkové umístění na stupních vítězů.