Zraněný Bezzecchi v pátek třetí

13.10.2023

Marco Bezzecchi, který byl prohlášen za způsobilého k závodu teprve dnes ráno po příjezdu na okruh, se kvalifikoval do zítřejší druhé kvalifikace. Marini dvanáctý, v závěsu za skupinou při svém návratu po zranění.
Mooney VR46 Racing Team

Marco Bezzecchi se přímo kvalifikoval do Q2 na Grand Prix Indonésie, která se pojede v neděli na okruhu Mandalika. Poté, co dnes ráno přistál na ostrově Lombok a přímo na trati získal od lékařské komise potvrzení o způsobilosti k závodu po operaci pravé klíční kosti, kterou podstoupil uplynulou neděli, zajel jezdec týmu Mooney VR46 Racing třetí nejrychlejší čas. Dvanáctý Luca Marini jen o vlásek nedosáhl na Top10 a rovněž se zotavuje ze zranění levé klíční kosti.

Marco Bezzecchi
"Skutečný závod s časem, abychom se sem dostali včas na volné tréninky. Dnes ráno jsem přistál na Lomboku a přijel rovnou na trať. Po operaci jsem se snažil odlet co nejvíce oddálit, abych tyto dny odpočinku co nejlépe využil. Tým doktora Porcelliniho odvedl skvělou práci, také můj trenér Carlo a tady v Indonésii Christian, fyzioterapeut týmu. Dnes ráno jsem absolvoval první lékařskou prohlídku a poté druhou na konci prvního volného tréninku. Všechno proběhlo dobře, samozřejmě nejsem stoprocentní, ale myslel jsem, že budu trpět víc. Mám bolesti, ale po dnešku mohu říct, že je tak trochu zvládám. Tahle trať není příliš fyzicky náročná, a to také pomáhá. Pocity jsou dobré, podařilo se mi být rychlý. Zítra bude vše záležet na mé fyzické kondici."

Luca Marini
"Nebyl to perfektní první den, doufal jsem, že to bude lepší s bolestí. Trpím při brzdění a také v levotočivých zatáčkách. Ve druhém volném tréninku jsem na trati nestrávil tolik času, začal jsem mít problémy se zadkem motorky, málem jsem havaroval. Neměl jsem důvěru a musíme pochopit, co se stalo. Máme představu o tom, jakým směrem se vydat, bohužel jsem vynechal většinu tréninku, a to nám nepomáhá."