Zarco pojede osmihodinovku v Suzuce

16.06.2024

Johann Zarco se s Teamem HRC with Japan Post v letošním roce zúčastní 45. ročníku vytrvalostního silničního závodu Suzuka 8 hodin.
Foto: LCR Honda Team

Honda oznámila přehled svých hlavních týmů, které se v roce 2024 zúčastní 45. ročníku vytrvalostního silničního závodu FIM*1 Endurance World Championship "Coca-Cola" Suzuka 8 Hours, který se uskuteční na okruhu Suzuka v japonské prefektuře Mie v neděli 21. července 2024.

Team HRC bude opět spolupracovat s Japan Post Co, Ltd. a závodit pod názvem Team HRC with Japan Post. Tým budou reprezentovat Takumi Takahashi, Teppei Nagoe a Johann Zarco. Nagoe a Zarco, kteří jsou v týmu noví, doplňují Takahashiho, který vyhrál poslední dva ročníky závodu a usiluje o své šesté vítězství, čímž by stanovil nový rekord závodu.

Johann Zarco
"Jsem nadšený, že budu závodit v závodě Suzuka 8 Hours. Je to největší motocyklový závod a také důležitý závod pro společnost Honda. Stejně jako mnoho legend MotoGP vyhrálo závod Suzuka 8 Hours, rád bych vyhrál i já jako jezdec Teamu HRC with Japan Post. Vážím si toho, že mi Honda a LCR daly tuto příležitost. Těším se na setkání se všemi v Suzuce."

Takumi Takahashi
"Jsem velmi rád, že budu opět závodit s Teamem HRC with Japan Post v letošním ročníku závodu Suzuka 8 Hours. Letošní ročník je důležitý, protože vítězství bude znamenat třetí vítězství Teamu HRC v řadě a 30. celkové vítězství Hondy. Se svými novými týmovými kolegy budu tvrdě pracovat na silném výkonu v závodě Suzuka 8 Hours a osobně budu usilovat o vytvoření rekordu v počtu vítězství v tomto závodě, 6 vítězství, abychom drželi přímý rekord. Doufám, že budete Teamu HRC with Japan Post fandit. Pojďme se s tím poprat společně."

Tappei Nagoe
"V letošním ročníku závodu Suzuka 8 Hours budu závodit za Team HRC with Japan Post. Přestože jsem na motocyklech Honda jezdil mnoho let, jsem nadšený, že budu poprvé závodit za tovární tým Honda. Mými týmovými kolegy jsou Takumi "Mr. 8 Hours" Takahashi a vítěz MotoGP Johann Zarco, takže máme skvělý tým. Věřím, že společnou prací to můžeme vyhrát. Doufám, že všichni podpoří Teamm HRC with Japan Post."