Za měsíc se jede supermoto v Moravském Krumlově

10.07.2024

Oslava motorsportu v ulicích města – SUPERMOTO Moravský Krumlov se blíží.
Text a foto: Vašek Volf / SUPEMOTO Moravský Krumlov

Závody, bohatý doprovodný program s vůní benzínu, spousta dobrého jídla a pití nebo třeba zápasy v boxu a MMA… Tak by se ve zkratce dala shrnout moravskokrumlovská show SUPERMOTO. Jihomoravské Monte Carlo, jak se těmto závodům přezdívá, otevře své brány o druhém srpnovém víkendu 10. – 11. 8. 2024 a opět nabídne skvělou zábavu pro celou rodinu.

Na startovní rošt více než kilometr dlouhého městského okruhu kombinujícího několik náročných povrchů se znovu po roce postaví ti nejlepší jezdci supermota a čtyřkolek nejen z Česka, ale také ze zahraničí. Vypsány jsou tradičně hned tři závodní kategorie, a to "Supermoto S1", "Supermoto S2" a "Čtyřkolky".

"Startovní listina se nám již hezky plní, a to máme ještě celý měsíc do startu. Přihlásili se již závodníci jak z Česka, tak i například z Polska, Německa, Pobaltí nebo dokonce z Kyrgyzstánu a nechybí ani jezdci pravidelně se účastnící republikového i světového mistrovství v supermotardech. Jsem rád, že se naše závody dostaly do povědomí i daleko za hranicemi České republiky a společně s celým organizačním týmem uděláme vše pro to, abychom ty letošní posunuli zase o úroveň výše." nadšeně shrnuje hlavní organizátor akce Tomáš Ševčík.

Přihlašování jezdců je přitom stále možné, a to na oficiálním webu závodu www.supermotard.cz

V rámci doprovodných jízd se návštěvníci mohou, ostatně jako již každoročně, těšit na exhibice brněnského týmu Mičánek Motorsport, který do Krumlova opět přiveze své italské býky ze stáje Lambogrhini SuperTrofeo. Letošní novinkou pak budou exhibice jedinečného a ryze českého sportáku se silniční homologací SIGMA Weekend Racer, a to jak dynamicky během předváděcích jízd, tak staticky v paddocku. Navíc bude možné si na sociálních sítích závodu zasoutěžit o svezení jak v Lamborghini, tak i v Sigmě nebo safety-caru od Mercedes-AMG. Po loňské pauze se na krumlovský okruh vrátí také znojemský tým 3RCZ s jedinečnou autocrossovou buggynou s výkonem více než 500 koní. A motoristickou část doprovodného programu rovněž doplní i známá kaskadérská show Adama Peschela, který své umění v Krumlově předvedl i vloni a u diváků sklidil zasloužený úspěch.

Roli safety-caru pak převezme zcela nový Mercedes-AMG C63 S E Performance s výkonem 680 koní. Ten jako každý rok dodá dlouholetý partner závodu – brněnský autosalon Mercedez-Benz Hošek Motor a.s. Doprovodný program doplní také řada stánků s chutným občerstvením a v sobotu večer i zápasy v boxu a MMA přímo na krumlovském náměstí v prostoru startu a cíle.

"Věřím, že závody opět nabídnou skvělou motorsportovní show a užijí si je nejen závodníci, ale také diváci a celé rodiny. Letos navíc budeme na našich sociálních sítích soutěžit o jízdní zážitky v Lamborghini, Sigmě i safety-caru, takže s trochou štěstí budete moci zažít krumlovský městský okruh doslova na vlastní kůži." uzavírá Tomáš Ševčík.