Yamaha se soustředí na Silverstone

04.08.2023

Monster Energy Yamaha MotoGP netrpělivě čeká na změn plnou GP Velké Británie.
Foto: Yamaha


Tým Monster Energy Yamaha MotoGP s napětím očekává 9. kolo mistrovství světa MotoGP 2023. Francouzský závodník Fabio Quartararo a jeho italský kolega Franco Morbidelli se chtějí o prvním GP víkendu po letní přestávce postavit na start, také proto, že Monster Energy British Grand Prix má s týmem společného titulárního sponzora.

Fabio Quartararo

"Cítím se dobře. Pět týdnů volna mi pomohlo zotavit se ze zranění palce na noze. Měl jsem čas po týdnu odpočinku znovu navázat na trénink a také jsem si užil příjemné chvíle v kruhu rodiny a přátel. Do Velké Británie přijedu v dobré formě, to je důležité. Na Silverstone se těším, zejména proto, že po tak dlouhé pauze opět uvidím fanoušky. Tento víkend to bude trochu jiné: jsme v mezinárodním paddocku, takže start-cíl je na jiném místě. Navíc máme trochu jiný formát závodního víkendu, jak se dostaneme do Q2. Ale to všechno je v pořádku. Myslím, že bude snadné si na to zvyknout."

Franco Morbidelli

"Po letních prázdninách se vracíme do školy. Je příjemné po těch pěti týdnech opět trávit čas s týmem. Volno jsem využil dobře. Trochu jsem si odpočinul, byl jsem na svatbě Luky Mariniho a také jsem trénoval. To, že jsem byl chvíli pryč, mi pomohlo načerpat nové síly, abych mohl správně zvládnout nadcházející náročné období. Čeká nás 12 kol a nyní můžeme využít první trénink každého závodního víkendu k tréninku a práci na nastavení bez obav o postup do Q2.To nám dává příležitost otestovat věci, na které bychom jinak neměli čas. Tentokrát jsme v mezinárodním paddocku na Silverstonu, což je také příjemná změna. Je to ideální, protože se chceme pokusit o nový start do druhé poloviny sezony."