Yamaha první den v top3

06.02.2024

Pozitivní první testovací den v Sepangu pro Monster Energy Yamaha MotoGP.
Foto: Yamaha

Po shakedown testu v Sepangu a po zahájení sezony 2024 MEYM se dnes tým Monster Energy Yamaha MotoGP vrátil do akce na Mezinárodním okruhu Sepang. Fabio Quartararo i Álex Rins absolvovali 46 kol a první ze tří dnů oficiálního testu Sepang MotoGP zakončili na 3. a 11. místě, když nejrychlejší čas Francouze Quartarara byl 1:58,228 a Španěla Rinse 1:58,716.

Fabio Quartararo
"Cítil jsem se skvěle! Dnes jsme v podstatě netestovali nové položky. Testoval jsem hodně elektroniky a nastavení motorky. Zvenku není moc vidět, co jsem testoval, ale byl to pozitivní den. Zítra budeme pracovat podobným způsobem a myslím, že je pro nás dost důležité zůstat soustředění, protože cítím, že potenciál máme, ale musíme ho ještě najít. Plán na zítřek je stejný jako dnes: pokusit se najít nejlepší nastavení elektroniky a pokusit se také najít nejlepší nastavení motorky. To se mění kvůli novému aerodynamickému systému, musíme upravit vyvážení motorky. Ale mám docela dobrý pocit z toho, jak v týmu pracujeme."

Álex Rins
"Jsem docela vděčný za práci, kterou děláme. Testujeme mnoho věcí. Testovali jsme také v rámci Shakedownu, a to celé dva dny práce. A způsob práce je docela příjemný - určitě se mi líbí! Zvykám si na jejich způsob práce a oni poznávají způsob, jakým pracuji já. Dnes jsme testovali spoustu věcí po stránce elektroniky, pracovali jsme na opravdu ojeté pneumatice, abychom pochopili, jak Yamaha funguje a jestli dokážu motorku trochu přizpůsobit svému stylu jízdy. Takže jsem docela spokojený. Uvidíme zítra. Zítra budeme mít větší šanci se zlepšit a vyzkoušet více věcí, protože dnes jsme použili jen jednu sadu nových pneumatik na testování položek. Takže vše je pod kontrolou."