Yamaha paběrkovala také v Německu

20.06.2023

Problémy továrního týmu Monster Energy Yamaha MotoGP pokračovaly i v dalším závodě, Yamaha dokončila závod GP Německa až na 12. a 13. místě.
Foto: Yamaha

Italský závodník Franco Morbidelli a Francouz Fabio Quartararo, piloti továrního týmu Monster Energy Yamaha MotoGP, udělali v úvodních kolech nedělní Grand Prix Německa Motorrad podle oficiální zprávy velký pokrok. Podle manažerů týmu Morbidelli pokračoval v nastoleném tempu a závod dokončil na 12. místě. Quartararo v polovině třicetikolového závodu ztratil půdu pod nohama kvůli degradaci pneumatik, ale i tak dojel na 13. místě.

Fabio Quartararo
"Vsadili jsme na měkkou zadní pneumatiku, ale nevyšlo to. Myslím, že Aleix to měl stejně. V posledním kole jsem ho mohl předjet. Bohužel dnes šlo jen o to vyzkoušet pro nás novou pneumatiku pro závod. Nakonec to byla špatná volba. Ale museli jsme to zkusit a dali jsme do toho maximum."

Franco Morbidelli
"Když se podívám na výsledný čas závodu, loni by to stačilo na vítězství, ale letos jsme dvanáctí. To znamená, že jsme se dostatečně nezlepšili, i když já jsem se zlepšil hodně. Když se podívám na zlepšení, která jsme udělali ve srovnání s loňským rokem: situace je nyní mnohem lepší. Pokud se ale podíváme na celkovou situaci, máme problémy. Víme to. Tento víkend jsme udělali maximum a tým odvedl skvělou práci, když udělal všechny správné kroky a rozhodnutí. Z toho mám radost. Musíme jen pokračovat, přijet do Assenu se stejnou mentalitou a v pátek si vést lépe. Pokud se nám povede lépe v pátek, myslím, že můžeme mít lepší i soboty a neděle."