WorldSBK test Misano – pátek

13.05.2023

Alvaro Bautista v testu v Misanu nejrychlejší před týmovým kolegou Michaelem Rubenem Rinaldim ve druhém dni ovlivněném deštěm.

Druhý a závěrečný den testování na Světovém okruhu Misano "Marco Simoncelli" pro většinu jezdců MOTUL FIM Superbike World Championship skončil na vrcholu s úřadujícím šampiónem Álvarem Bautistou (Aruba.it Racing - Ducati), který se během deštěm ovlivněného dne v Itálii dostal na první místo. Přeháňka hodinu před plánovanou hodinovou přestávkou a další déšť odpoledne omezily provoz během celého dne, ale týmy a jezdci přesto mohli využít sucha, zatímco většina z nich využila test k jízdě za mokra.

První místo druhého dne patřilo opět Bautistovi, který zajel čas 1'33,627 a dokončil 72 kol, přičemž zajel kolo přibližně o šest desetin pomaleji než jeho nejlepší čas z prvního dne, protože se zaměřil na nastavení svého motocyklu Panigale V4 R. Bautista vedl tým Ducati za prvním a druhým místem, protože jeho týmový kolega Michael Ruben Rinaldi skončil druhý. Rinaldi byl o 0,138 sekundy pomalejší než Bautista, protože se snažil najít nastavení před závodem v Emilii-Romagně, který se pojede začátkem června.

Tým Pata Yamaha Prometeon WorldSBK měl během testu k dispozici pět motocyklů mezi Toprakem Razgatliogluem a Andreou Locatellim, přičemž šampión z roku 2021 Razgatlioglu použil druhý den motocykl navíc. Poté, co druhý den zajel čas 1'34,181 a na všech třech motocyklech absolvoval 43 kol, skončil třetí. Týmový kolega Locatelli byl na konci testu čtvrtý a o tři desetiny za Razgatliogluem, přičemž Locatelli se svými dvěma motocykly absolvoval 51 kol.

Lorenzo Baldassarri (GMT94 Yamaha) si užil silný test na domácí půdě v Misanu a druhý den obsadil šesté místo se ztrátou půl sekundy na Razgatlioglua a něco málo přes sekundu na Bautistu. Baldassarri měl první den podobné problémy jako v Barceloně, ale dokázal udělat krok vpřed a v této práci pokračoval i druhý den, přičemž se zaměřil také na geometrii svého stroje Yamaha YZF R1.

Po silném výkonu v prvním dni se zraky upíraly na BMW, zda se jim to podaří zopakovat i ve druhém dni, a to se jim podařilo se třemi jezdci v první desítce. Scott Redding (ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Team) obsadil šesté místo s nejlepším časem 1'34,796 a 53 koly na kontě, zatímco jeho týmový kolega Tom Sykes, který testoval nové komponenty, jež měl Redding k dispozici včera, se opět vešel do první desítky a zaostal za Reddingem jen o dvě desetiny.

Garrett Gerloff (Bonovo Action BMW) se dokázal vtěsnat mezi oba tovární jezdce BMW a s 30 koly na kontě obsadil ve druhém dni sedmé místo v pořadí, když zajel nejlepší čas 1'34,832. Týmový kolega Loris Baz, kterého stále trápí zranění z Mandaliky, byl na svém stroji M1000RR čtrnáctý. Baz během testu netestoval nové díly, protože se soustředil na to, aby se po zranění dostal zpět do tempa, a absolvoval 54 kol. Baz měl zhruba hodinu před koncem závodu pád, ale po incidentu byl v pořádku.

První den v Misanu vyzkoušel Xavi Vierge (Team HRC) jedno ze dvou nových kyvných ramen, zatímco Iker Lecuona mohl testovat obě. Druhý den znamenal, že Vierge mohl na svém stroji CBR1000RR-R vyzkoušet druhou z nich, i když podmínky pro testování nebyly optimální. Na konci druhého dne obsadil 11. místo s nejlepším časem 1'35,098, když zajel 34 kol. Týmový kolega Lecuona byl o dvě místa zpět a přesně o desetinu pomalejší než Vierge, když během druhého dne najezdil 39 kol.

Tarran Mackenzie byl opět jediným jezdcem týmu PETRONAS MIE Racing HONDA na trati v Misanu a během druhého dne snížil ztrátu na vedoucí jezdce, když zajel nejlepší čas 1'37,101 a byl o 3,474 sekundy pomalejší než Bautista v den zkrácený dešťovými přeháňkami. Skot si během druhého dne připsal 35 kol do své sbírky zkušeností WorldSBK.

Vzhledem k tomu, že Jonathan Rea a Alex Lowes z týmu Kawasaki Racing Team WorldSBK do Misana necestovali a KRT pracoval v zeštíhleném režimu, jezdecké povinnosti zůstaly na testovacím jezdci Florianu Marinovi a tým testoval pouze druhý den. Marino na stroji ZX-10RR najel 73 kol s nejlepším časem 1'35,688. Lucas Mahias (Kawasaki Puccetti Racing) byl jediným dalším jezdcem Kawasaki na trati během testu, Mahias absolvoval 30 kol s nejlepším časem 1'36,000.