Walid Khan již nepojede IDM 2023

18.08.2023

Team Freudenberg nepostaví Walida Khana na start závěrečných dvou závodů IDM 2023.
Foto: Team Freudenberg


Oficiální stanovisko Teamu Freudenberg

Jak všichni víte, motocyklové závody jsou naší velkou vášní. Spravedlnost je pro nás nejvyšší prioritou. Proto bereme obvinění vznesená proti našemu pilotovi Walidu Khanovi po druhém závodě na Red Bull Ringu velmi vážně.

Žádný pilot však nesmí být odsouzen nebo potrestán dříve, než všechna fakta a důkazy řádně prověří všichni zúčastnění. To je součástí fair play v našem sportu. To, co se děje na sociálních sítích po závodě prostřednictvím částečně jednostranných publikací a faktů vytržených z celkového kontextu, bohužel zachází příliš daleko. Vyhrožování násilím, osobní urážky a mnoho dalšího nelze tolerovat.

S Walidem jsme samozřejmě mluvili a vyslechli si jeho pohled na věc. Zde je jeho pohled: "Petr ke mně přistoupil, a protože jsme jeli poměrně blízko stěny boxu, měl jsem strach, že se dotkneme řídítky. Z toho důvodu jsem sundal ruku z řídítek, abych si Petra udržel v dostatečné vzdálenosti. Rukou jsem si chtěl vytvořit odstup. Nechtěl jsem ho chytit za řídítka, brzdu ani nic jiného. Jen abych se vyhnul kontaktu, který by nás oba ohrozil."

Každý jezdec našeho týmu si je vědom své odpovědnosti a nebezpečí v tomto sportu a při všech sportovních ambicích musí jít naši jezdci svým chováním pozitivním sportovním příkladem. Chybná reakce jezdce však neospravedlňuje naštvaní člověka. Vzhledem k četným výhrůžkám jsme se proto rozhodli chránit našeho jezdce Walida Khana a nepustit ho na start v Assenu ani na Hockenheimu.

Děkujeme vám za pochopení.

Váš tým Freudenberg