Vydařený víkend Petra Svobody

01.08.2023

Motocyklový závodním Petr Svoboda sice doma v Mostě na pódium nevystoupil, nicméně v celkové klasifikaci se dostal na čtyři body od lídra šampionátu.
Foto: Kawasaki

Petr Svoboda, mladý jezdec týmu Füsport - RT Motorsports by SKM Kawasaki, nastoupil před domácími fanoušky k dalšímu kolo Mistrovství světa Supersport300. Na Autodromu Most již v sobotu dokončil závod na šestém místě, a to i přestože během něj jednou upadl. Další solidní porci bodů si zajistil v nedělním závodě, kdy na mokrém povrchu dojel do cíle na osmé pozici. V celkové klasifikace má tak po pěti kolech šampionátu 113 bodů, což je pouze o čtyři body méně, než má aktuální vedoucí jezdec Jose Luis Perez Gonzales a o tři méně, než má druhý v celkovém pořadí Dirk Geiger.

Petr Svoboda

"V pátek jsem byl nejrychlejší a bylo příjemné setkat se se všemi fanoušky a sponzory. Tréninky byly velmi dobré a po FP2 jsme potřebovali udělat jen pár drobných změn. Na motorce se cítím pohodlně jak na suchu, tak na mokru, takže mi nevadí, jestli prší nebo ne. Zůstal jsem na slickách a pro mě to bylo správné rozhodnutí. Druhý závod byl docela dobrý, jen jsem nechtěl příliš riskovat, abych si byl jistý, že nasbírám další body do šampionátu. Všichni mi pomáhají a od vedoucí pozice mě dělí pouhé čtyři body. Mohl jsem být rychlejší, ale byl to domácí závod, byl na mě vyvíjen tlak. S osmým místem jsem velmi spokojený. Jsme tam, kde se opět bojuje o mistrovský titul."