Vydařená kvalifikace Filipa Salače v Japonsku

30.09.2023

Předpověď v Motegi slibovala na dnešní den vytrvalý déšť, ten ale nakonec nepřišel. Postup do druhé části kvalifikace tak musel Filip Salač potvrdit ještě ve třetím volném tréninku, do kterého nastupoval z provizorní sedmé pozice. V průběhu poslední volné půlhodiny se začalo zrychlovat a soupeři Filipa odsunuli až na poslední postupové místo. Kvalifikace našemu jezdci vyšla znamenitě a do zítřejšího závodu bude startovat z hvězdné druhé řady.
Tisková zpráva Autoklubu ČR

Po včerejším sedmém místě v kombinovaném měření se zdálo, že je o postupu do Q2 rozhodnuto. Avizovaný déšť ale nepřišel, takže se ve třetím volném tréninku ještě zrychlovalo. Filip Salač udržel těsně poslední postupovou příčku a v letošní sezóně ještě nemusel o hlavní část kvalifikace bojovat v její první polovině. Do kvalifikace nastupoval ze 14. místa, svůj nejrychlejší čas ještě dokázal vylepšit na hodnotu 1:50.135, což znamenalo finální pátou příčku a minimální ztrátu +0,240 sekundy na prvního Chantru.

"S dnešním dnem jsem spokojený, ve třetím tréninku se mi dařilo zajíždět slušné časy i na použitých pneumatikách. Pak jsem přezul a chystal se na time attack, měl jsem čas na čtyři kola, ale ve všech jsem chytil žluté vlajky a všechny průjezdy mně byly smazány. Naštěstí jsem se do Q2 dostal, i když těsně. Do kvalifikace jsem vyjížděl dobře připravený a věřil si na rychlý čas. Druhá řada a páté místo je po minulých závodech super, i když to mohlo být ještě lepší. V nejrychlejším kole se mně v nájezdu na cílovou rovinku motorka zvedla na zadní a musel jsem trochu ubrat. V každém případě jsme na závod dobře připravení a věřím, že zítra můžeme bojovat opět o dobrý výsledek," komentuje dnešní kvalifikační den Filip Salač #12.

Pole position kategorie Moto2 si vyjel Somkiat Chantra před Ai Ogurou a Jake Dixonem. Filip Salač bude startovat z druhé řady po boku Pedra Acosty a Alonso Lopeze.