VR46 Racing Team míří do Assenu

25.06.2026

MotoGP se tento víkend vrací do akce na Grand Prix Nizozemska a tým Pertamina Enduro VR46 Racing Team je připraven změřit síly v zatáčkách historického okruhu TT Circuit Assen s Fabiem Di Giannantoniem a Francem Morbidellim.
Foto: tým Pertamina Enduro VR46 Racing

Hned po skončení víkendu v Brně je již čas vrátit se na trať: MotoGP míří do Assenu na Grand Prix Nizozemska. Tým Pertamina Enduro VR46 Racing Team absolvuje svůj čtvrtý závodní víkend se dvěma závody v řadě v této sezóně s Fabiem Di Giannantoniem a Francem Morbidellim na ikonickém okruhu TT Circuit Assen, kde tým se sídlem v Tavullii v roce 2022 vybojoval své první pódium v MotoGP a v roce 2023 zvítězil ve sprintu.

Di Giannantonio míří na historický nizozemský okruh s odhodláním stavět na potenciálu, který prokázal v první části sezóny. Fabio a jeho tým, třetí v celkovém pořadí se 157 body, se snaží vrátit na stupně vítězů a dále se etablovat jako jeden z uchazečů o titul. V Assenu si jezdec z Říma v roce 2016 zajistil druhé místo (Moto3) a loni mu těsně uniklo umístění na stupních vítězů ve sprintu.

Morbidelli přistupuje k nizozemské Grand Prix s jistotou. On a tým nadále tvrdě pracují na návratu na přední pozice a v Assenu bude cílem potvrdit pokrok dosažený v posledních závodech. Na legendárním okruhu TT Circuit Assen – kde Franco v roce 2017 zvítězil a v roce 2016 skončil na stupních vítězů ve třídě Moto2 – přijíždí na 14. místě celého pořadí se 43 body.

FABIO DI GIANNANTONIO
"Assen je neuvěřitelný, historický okruh! Je také velmi rychlý a myslím, že si s sebou budeme moci vzít mnoho nastavení, která jsme testovali v Brně. Do Nizozemska míříme sebejistě, ale především s dychtivostí po návratu, protože čtvrté místo nám nestačí. Naším cílem bude pokračovat v úsilí. Tento víkend bude představovat další skvělou příležitost ke konzistentní práci."

FRANCO MORBIDELLI
"Míříme do Assenu, okruhu s bohatou historií a skutečně jedinečného. Je to technická a náročná trať, ale závodit tam je vždycky radost! Do Nizozemska dorazíme se stejnou motivací, jakou jsme vždy měli, i přes tuto těžkou chvíli. Budeme pracovat stejně jako v posledních závodech a vždycky ze sebe vydáme maximum. Jsem si jistý, že najdeme nějaká řešení."


Share