VR46 očekává další skvělý víkend

31.08.2023

Bezzecchi a Marini se po solidním závodě v Rakousku vracejí na Ducati Desmosedici GP.
Foto: Mooney VR46 Racing Team

Marco Bezzecchi a Luca Marini jsou připraveni na Grand Prix Katalánska potvrdit, že patří mezi hlavní protagonisty šampionátu. Marco, aktuálně třetí v celkovém pořadí se 183 body, a Luca P6 se 120 body (a P2 v týmovém pořadí s 303 body) se vracejí do práce v garáži týmu Mooney VR46 Racing, aby bojovali o pozice, které se počítají. Na stupních vítězů v Katalánsku byl Marco v roce 2018 pouze v Moto3 a chce maximálně využít vlastností své Ducati Desmosedici GP z toho, že bude konkurenceschopný ve sprintu i v závodě. Rozhodující je start z prvních dvou řad startovního roštu, ale také práce na závodním tempu. Poslední vítězství v kariéře na tomto okruhu dosáhl Luca (Moto2, 2020), který byl vždy milovníkem této velmi rychlé trati. Po vynikajících pocitech v Rakousku se přiblížil slipstreamu nejsilnější skupiny.

LUCA MARINI
"Barcelona je trať, kterou mám opravdu rád a kde se mi v minulosti podařilo být konkurenceschopný. Zejména poslední sektor je velmi rychlý a dobře vyhovuje našemu motocyklu. Přijíždíme sem po velmi solidním závodě v Rakousku. Nadále pracujeme na těch detailech, které je třeba opravit, s ohledem na teploty. Pokusíme se udělat poslední krok vpřed, abychom byli schopni zasáhnout pozice, které se v závodě počítají."

MARCO BEZZECCHI
"Trať v Barceloně je velmi rychlá a krásná. Poslední sektor s rychlými zatáčkami je opravdu náročný, ale zároveň úžasný. Loni se mi zde příliš nedařilo, ale celkově vycházíme z pozitivního víkendu a jsem si jistý, že v pátečním volném tréninku dokážeme najít správnou rovnováhu, a to i vzhledem k vysokým teplotám, které nás čekají. Cílem je udržet se v závěsu za špičkou a do nedělního závodu přijet s konzistentním tempem."