VR46 obhajuje pódium

22.06.2023

Historická a velmi rychlá nizozemská trať, na které tým v roce 2022 vybojoval své první pódium ve třídě MotoGP, přivítá Marca Bezzecchiho a Lucu Mariniho na strojích Ducati Desmosedici GP.
Foto: Mooney VR46 Racing Team

Jedinečná trať svého druhu, velmi rychlá, technická a milovaná jezdci i fanoušky motocyklů: legendární TT v Assenu bude jako již tradičně hostit poslední GP před obvyklou letní přestávkou v červenci. Na start se po skvělých umístěních v Mugellu a v GP Německa postaví Marco Bezzecchi, aktuálně třetí v celkovém pořadí, a Luca Marini.

Marco, který byl loni v Assenu poprvé na stupních vítězů MotoGP, a kterého zastavilo jen několik desetin od třetího místa na Sachsenringu, bude opět na cestě k tomu, aby potvrdil, že patří mezi protagonisty první části sezony, a co nejlépe jí uzavřel.

Více než pozitivní pocity má také Luca, který je na nizozemské trati vždy v pohodě a je si vědom, že se v této poslední červnové GP může ještě více přiblížit stupňům vítězů. Šestý v celkovém pořadí bude s Marcem tvrdě pracovat na potvrzení druhého místa mezi týmy.

Luca Marini
"Jsem rád, že můžu hned jet další závod, tolik GP v řadě se mi líbí. Přijíždíme do Assenu, na trať, která patří k mým oblíbeným a kde se mi vždy dařilo jezdit rychle. Letos to bude trochu jiné: mezi sprintem a závodem je mnoho rychlých jezdců a já doufám, že tam budu s nimi, abych mohl tuto první část sezony uzavřít co nejlépe. Bude to snad závod ve více skupinách než na Sachsenringu, a to bude znamenat skvělou zábavu pro všechny."

Marco Bezzecchi
"Celkově jsem v Německu skončil pozitivně. Těsně před závodem se mi podařilo upravit tempo. V Assenu doufám, že budu konkurenceschopný hned od FP. TT vždy patřila k mým oblíbeným tratím. Zdaleka si nemyslím, že je to snadná trať, je velmi rychlá, pravda, ale také extrémně technická. Právě tady jsem loni prožil jeden z nejvýznamnějších dnů ve své jezdecké kariéře, a to je jeden z důvodů, proč se nemohu dočkat, až se vrátím na trať motivován vydat ze sebe to nejlepší. Nic neponecháme náhodě a budeme tvrdě pracovat."