Vostatek v testech třetí nejrychlejší

22.03.2023

Na testech mistrovství Španělska supersportů patřil Ondřej Vostatek k nejrychlejším.

Tisková zpráva Ondřeje Vostatka

Dne 11. března 2023 vyrazil reprezentant České republiky Ondřej Vostatek znovu do Španělska, kde absolvoval privátní testování a v Jerezu i oficiální testy mistrovství Španělska supersportů. Poprvé v sezóně se tak sešel společně s týmem New2projekt, se kterým pojede celý šampionát. V obou dnech oficiálního testování se českému závodníkovi velmi dařilo. Od počátku testování patřil Ondra k nejrychlejším, když v prvním dni vyhrál oba tréninky. Stejně dobře se mu dařilo i ve druhém dni.

Ondřej Vostatek k testování uvedl:

"Myslím, že všechno šlo podle plánu. Počasí nám tentokrát vyšlo a my se mohli věnovat detailnímu nastavení motocyklu. Pracovali jsme na převodech, nastavení podvozku, zkoušeli jsme různé směsi pneumatik. Jsem velmi rád, že můj tým přijel do Španělska velmi dobře připraven a díky tomu jsem se už od počátku cítil na motorce velmi dobře."

"První den testování se mi dařilo a zajel jsem nejrychlejší časy. Druhý den jsme mohli změnit strategii a pustit se do výraznějších experimentů v nastavení. V prvním čtyřicetiminutovém tréninku jsem byl celkově třetí se ztrátou 0,2 vteřiny na prvního. Do druhého tréninku jsme použili extrémní změnu převodu a velmi měkkou směs pneumatiky. Prvních třicet dva minut jsem vedl o 0,3 vteřiny a držel jsem pohodlně první místo. Vzhledem k tomu, že moje zadní pneumatika byla již velmi opotřebovaná, jsme se rozhodli vyzkoušet několik startů a novou pneumatiku už nedávalo smysl použít. Toho využili naši soupeři a dokázali můj čas vylepšit ještě o 0,19 vteřiny. Testování jsem tak zakončil třetím místem. Myslím, že jsme velmi dobře připraveni a věřím, že budeme schopni bojovat v šampionátu o vítězství."

"Tento kvalitní šampionát pomůže Ondrovi udržet jeho výkonnost i pro plánované letošní divoké karty v Mistrovství světa Supersportů a nadcházející sezónu v MS 2024," dodal Jan Vostatek na závěr.