Vostatek v Mostě na Triuphu

18.07.2023

Ondřej Vostatek na divokou kartu v Mostě s PTR Triumph.
Foto: PTR Racing

PTR Triumph nasadí na českém podniku mistrovství světa FIM Supersport, který se pojede 28. až 30. července na mosteckém autodromu, další stroj Triumph Street Triple 765 RS, a to s českým reprezentantem Ondřejem Vostatkem, který se zúčastní závodu na divokou kartu.

Stále teprve osmnáctiletý mladík narozený v Praze rozvíjel svou kariéru ve Španělsku, kde závodil v European Talent Cupu a také v závodech FIM CEV Moto3 a STK600. Smlouva na šest závodů v mistrovství světa supersportů v roce 2021 vedla k permanentní pozici pilota WorldSSP v roce 2022, v níž teenager získal bodované pozice, a také dvě umístění v první desítce v portugalském Estorilu.

Ondřej Vostatek
"Jsem opravdu rád, že jsem součástí týmu PTR Triumph, a musím jim poděkovat za to, že mi dali šanci jezdit za ně na domácí půdě v Mostě. V Mostě jsem už jeden den testoval, takže jsem si motorku pěkně osahal a cítím se na ní opravdu dobře. Začal jsem také více chápat filozofii motorky, takže jsem opravdu nadšený a motivovaný k tomu, abych zajel co nejlepší výsledek."

Simon Buckmaster, manažer týmu PTR Triumph
"S potěšením oznamujeme, že Ondřej Vostatek s námi v Mostě v České republice pojede na divokou kartu. Mluvili jsme s ním už loni, má zájem jet na Triumphu v mistrovství světa v roce 2024. Dodali jsme jim motorku a na této motorce s ním pojedeme jako na divokou kartu v Mostě a možná ještě v jednom nebo dvou dalších kolech WorldSSP, která oznámíme postupem času. Minulý týden se na motorce svezl na okruhovém dni v Mostě a pocit z ní se mu líbí a jsme zvědaví, jak se mu bude dařit. Více strojů Triumph na startovním roštu může být pro značku Triumph i pro nás jedině dobře a celému týmu to může jen prospět, protože získáme více údajů, díky nimž budou naše motocykly Triumph rychlejší a lepší i nadále. Vítáme tedy Ondřeje v týmu pro tento závod na divokou kartu, uvidíme, jak budeme spolupracovat, a společně s Harrym a Nikim se těšíme, že fanouškům v České republice předvedeme skvělou show."