Vostatek ani na mokru nebodoval

22.04.2024

Český závodník Ondřej Vostatek v nedělním deštivém závodě WorldSSP na okruhu TT-Assen dojel předposlední, ale získal důležité zkušenosti z mokrých podmínek.
Foto: PTR Triumph

Druhý odpolední závod mistrovství světa FIM Supersport v nizozemském Assenu ovlivnil déšť. Slunce svítilo až do chvíle, kdy se motocykly kategorie Supersport seřadily na startovním roštu, když okruh opět zastihl silný déšť. Ondřej Vostatek sice vjel do boxové uličky k výměně pneumatik dříve než jeho týmový kolega, ale ani s pneumatikami do mokrého počasí nedokázal český jezdec najít v záludných podmínkách tempo. Devatenáctiletý mladík dokončil závod na 27. místě.

Ondřej Vostatek:
"Můj pocit na suchých pneumatikách byl dobrý a očekával jsem, že budu moci bojovat o body, i když moje startovní pozice nebyla tak dobrá. Už když jsme startovali, věděl jsem, že to bude mokrý závod, takže ve druhém kole, kdy byla situace horší, jsem zajel do boxu pro výměnu. Vím, že mé schopnosti na mokru nejsou tak dobré jako na suché trati, takže jsem tento závod bral jako zkušenost, abych získal dobrý pocit z Triumphu na mokru. Další závod se jede v Misanu, tam jsem testoval a bylo to dobré, takže si myslím, že v Itálii můžeme zajet opravdu dobrý výsledek."

Simon Buckmaster, manažer týmu PTR Triumph:
"V případě Ondřeje je to tak, že si prostě v dešti momentálně nevěří. Dnes ráno v zahřívacím tréninku vypadal na suchý závod mnohem lépe. Nebyl to ale suchý závod a on ještě nemá tolik sebedůvěry, aby dokázal zajet opravdu dobrý závod na mokru. Děkuji klukům, všichni se snažili ze všech sil. Máme skvělý tým, ale zatím se to nepodařilo, musíme se prostě podívat do Misana. Ještě předtím jedeme závod na divokou kartu v britských supersportech v Doningtonu, což je pro nás dobrý testovací čas na tamní závod mistrovství světa, takže se těšíme na setkání s britskými fanoušky a všem se omlouváme, že jsme nedosáhli výsledků."