Vítěz EWC Superstock s obměněnou sestavou

23.12.2022

Team 18 Sapeurs Pompiers CMS Motostore upravuje sestavu pro obhajobu titulu EWC Superstock.

Foto: FIM

Team 18 Sapeurs Pompiers CMS Motostore oznámil tři jezdce, s nimiž bude počítat při obhajobě titulu mistra světa FIM Endurance v roce 2023. Zatímco devětadvacetiletý Rakušan Philipp Steinmayr zůstává klíčovým členem útoku týmu Team 18 Sapeurs Pompiers CMS Motostore, který v roce 2022 exceloval za francouzský tým jezdící s Yamahou, Enzo De La Vega a Axel Maurin jsou po odchodu Huga Clereho a Baptista Guitteta nováčky pro příští sezónu.

Třiadvacetiletý Francouz De La Vega, bývalý jezdec mistrovství světa FIM Supersport 300, byl v roce 2022 součástí sestavy týmu LH Racing EWC Superstock, přičemž významným úspěchem bylo vítězství ve třídě v závodě 24H SPA EWC Motos loni v červnu. De La Vegův 34letý krajan Maurin je referencí EWC, neboť byl součástí týmu Viltaïs, který v letech 2016-17 vyhrál FIM Endurance World Cup. Úspěchů dosáhl také ve francouzském šampionátu superbiků a v roce 2014 jezdil za tým 18 Sapeurs Pompiers CMS Motostore v EWC.

Yannick Bureau, manažer týmu

"Jsme rádi, že můžeme oznámit novou sestavu pro mistrovství světa FIM Endurance v roce 2023, v němž budeme startovat jako držitelé titulu. Philipp Steinmayr je přirozeně hnacím motorem po skvělém progresu v roce 2022, zakončeném vysokým výkonem na Bol d'Or. Kromě jezdeckých kvalit Philipp projevuje spoustu mechanického pochopení, je velmi seriózní a chápe, jak je důležité tvrdě pracovat pro tým.

Posilou sestavy pro rok 2023 bude Axel Maurin, skutečná reference vytrvalosti a rychlosti a bývalý jezdec Teamu 18 v EWC. Jako pilíř našeho týmu byl vždy zapsán, že se jednou vrátí.

Enzo je stále vytrvalostním nováčkem, který s touto disciplínou začal teprve nedávno. Přestože je mu teprve 23 let, svými výkony a potenciálem už ohromil paddock. Je mimořádně motivovaný a chce pokračovat ve svém progresu v týmu, jako je ten náš. Má toho před sebou ještě hodně a právě to nás přesvědčilo, abychom mu dali důvěru při práci na obhajobě titulu v roce 2023."