Viñales těsně za pódiem

21.11.2023

Fantastický návrat Mavericka Viñalese v GP Kataru, Aleixe Espargara donutila zastavit bolest.
Foto: Aprilia

Čtvrté místo v nedělním závodě MotoGP v Kataru bylo nepochybně zklamáním pro Mavericka Viñalese, který předvedl velkolepou comebackovou jízdu z devátého místa. Pouhých osmdesát tisícin sekundy ho dělilo od konečného výsledku, který byl v rámci jeho možností.

Po sobotní nehodě, která dokonce zpochybnila jeho nedělní start, jel Aleix Espargaro ve warm upu a poté se rozhodl nastoupit do závodu na 22 kol. Bolesti v levé noze, konkrétně necitlivost v chodidle, ho však donutily odstoupit v průběhu sedmého kola.

Aleix Espargaro
"Chtěl jsem to dnes zkusit, ale v určitém okamžiku jsem ztratil cit a sílu v levé noze, takže jsem nebyl schopen pracovat s řadicí pákou. Už ve warm upu jsem si tohoto rizika všiml. Hodiny odpočinku před závodem nebyly dostatečně dlouhé na to, abych se plně zotavil. Při znalosti našeho tempa je to škoda, ale nebyl jsem schopen pokračovat. Nyní se soustředím na Valencii, kde doufám, že se dostanu do fyzické kondice, která bude stačit na dobré dokončení sezony."

Maverick Viñales
"Rovnováha, kterou jsme tento víkend na RS-GP našli, je podle mého názoru nejlepší v roce 2023. To je skutečně pozitivní věc. Cesta byla vytyčena a jsme si dobře vědomi technického směru, který je třeba sledovat. Riskuji, že to bude znít opakovaně, ale opět platí, že nutnost obnovovat půdu pod nohama vše ztěžuje a brání mi v dosažení výsledků, které si, pokud jde o tempo, zasloužíme. S rychlostí, kterou pak předvedeme v závodě, musí být zlepšování v kvalifikacích a na startu závodu naší mantrou od nynějška až do začátku příští sezony."