Valentino Rossi velvyslancem Yamahy

05.05.2023

Fanoušky Valentina Rossiho po celém světě jistě potěší oznámení, že jejich hrdina bude opět oficiálně reprezentovat značku Yamaha. Po 16 letech závodní spolupráce uzavřel devítinásobný mistr světa smlouvu se společností Yamaha Motor Co., Ltd. jako oficiální ambasador značky Yamaha.
Foto: Yamaha

Společnost Yamaha Motor Co., Ltd. oznámila, že podepsala víceletou smlouvu o velvyslaneckých službách s Valentinem Rossim, čímž se devítinásobný mistr světa stal oficiálním velvyslancem značky Yamaha.

Epický příběh Yamahy a Rossiho začal oním ikonickým vítězstvím v Doktorově prvním závodě GP za Yamahu v Jižní Africe v roce 2004. Od té doby zažilo toto partnerství spoustu napínavých závodních akcí a mnoho skvělých okamžiků v paddocku i mimo trať, zajistilo 142 umístění na stupních vítězů, oslavilo 56 vítězství v GP a na své cestě získalo čtyři tituly mistra světa MotoGP v letech 2004, 2005, 2008 a 2009, což jen dokazuje, že Rossi a Yamaha jsou neodmyslitelně spjati. Rossiho ohromující úspěchy, bezkonkurenční vášeň pro závodění a bezkonkurenční charisma tvoří obrovskou část dědictví Yamahy a MotoGP. Díky nim si Ital, uznávaný po celém světě, vysloužil přízvisko "GOAT" (Greatest of All Time). Rossi po sezóně 2021 z MotoGP odešel, ale okamžitě vyjádřil přání jezdit na motocyklech Yamaha i nadále pro trénink a volný čas a také zájem stát se ambasadorem značky Yamaha.

TETSU ONO
Generální ředitel - divize strategie motoristického sportu společnosti Yamaha Motor Co., Ltd.

"Především bych rád využil této příležitosti a vyjádřil Valentinovi svůj dík za pokračování naší spolupráce. Yamaha je velmi hrdá na to, že je Valentino ambasadorem značky, možná ještě více, protože touha stát se jím vzešla od něj osobně. Mít pečeť devítinásobného mistra světa je to nejlepší doporučení, jaké můžete jako značka motocyklů dostat. Je to důkaz kvality výrobků a firemní kultury společnosti Yamaha. Yamaha se neustále snaží přinášet svým zákazníkům Kando (japonské slovo označující současné pocity hlubokého uspokojení a intenzivního vzrušení, které zažíváme, když se setkáme s něčím výjimečným). Těší nás, že Valentino, GOAT motocyklových závodů, cítí takové nadšení z jízdy na jednostopých strojích Yamaha a že je rád, že může opět úzce spolupracovat se společností Yamaha. Společnost Yamaha uzavírá tuto dohodu s plným záměrem uspokojit Valentinovy potřeby, pokud jde o motocykly pro tréninkové a volnočasové účely. Těšíme se na spolupráci s ním, která posílí značku Yamaha."

LIN JARVIS
Výkonný ředitel, Yamaha Motor Racing
"Pro Yamahu je to samozřejmě skvělý okamžik a je to také emocionální událost pro fanoušky, kterým určitě chybí Valentinova přítomnost v MotoGP od doby, kdy ukončil svou úspěšnou kariéru. Valentina a jeho M1 spojovalo zvláštní pouto. Jeho příchod do Yamahy byl katalyzátorem, který zcela změnil náš závodní program MotoGP do té míry, že se Valentino a Yamaha staly téměř synonymem. Společně jsme dosáhli mnoha vítězství, pódií a čtyř mistrovských titulů, a pak také okamžiků v zákulisí: tvrdé práce, ale také zábavných částí a společné vášně pro závodění. Valentina jsme vždy považovali za "rodinu", a jakmile vyjádřil své přání nadále používat motocykly Yamaha a stát se ambasadorem značky, pustili jsme se do práce, abychom to uskutečnili. Jsme nadšeni, že Valentino je nyní oficiálně naším velvyslancem."

VALENTINO ROSSI
Velvyslanec značky Yamaha
"Tato dohoda mezi mnou a Yamahou ve mně určitě vyvolává velké emoce. V minulosti jsme spolu pracovali mnoho let, takže to působí přirozeně. Poté, co jsem ukončil kariéru v MotoGP, jsem dál trénoval a jezdil na motocyklech. Vždy jsem měl v plánu pokračovat v závodění v té či oné formě. Během své kariéry v MotoGP jsem v rámci smlouvy jezdil na motocyklech Yamaha. Ale i po odchodu do důchodu jsem dál používal motocykly Yamaha, protože mě to baví. Jsem rád, že je nyní podepsána smlouva, takže můžeme s Yamahou spolupracovat v tomto novém uspořádání."