V roce 2024 Ajo v Moto3 s Ruedou a Zurutuzou

14.09.2023

Red Bull KTM Ajo už v roce 2023 nejednou stanul na nejvyšším stupni vítězů v kategorii Moto3 a v příštím roce chce získat další prvenství díky jezdcům KTM GP Academy, kterými jsou Jose Antonio Rueda a nováček Xabi Zurutuza.
Foto: KTM

Tým Akiho Ajo využil svůj dlouholetý program Red Bull KTM Moto3 nejen k tomu, aby značce přinesl pódiová umístění, vítězství a mistrovské tituly v Grand Prix, ale také k tomu, aby rozvíjela nejzářivější talenty z podpůrných seriálů, jako je Red Bull MotoGP Rookies Cup, FIM JuniorGP a Northern Talent Cup, pro další etapy jejich kariéry na nejvyšší úrovni.

Příprava a výchova mladých nadějí Red Bull KTM Ajo, stejně jako jejich péče o motocykl KTM RC4, vytvořily trvale vysoké standardy. Historie jejich týmu od premiéry třídy Moto3 v roce 2012 (a ještě dále s dvoutaktní technikou KTM) zahrnuje zářný seznam jmen z MotoGP a sportovců, kteří dosáhli velkých úspěchů.

V roce 2023 si Deniz Öncü připsal vítězství v závodech a bojuje o čtvrtý titul týmu v Moto3. Vedle Turka se nárokům Moto3 učí i Jose Antonio Rueda. Španěl a bývalý šampion FIM JuniorGP a Red Bull MotoGP Rookies Cupu je s osmi umístěními v první desítce ve dvanácti kolech, prvním pódiem v Grand Prix Katalánska a osmým místem v aktuálním pořadí Moto3 obrazem konzistence.

Sedmnáctiletý mladík ze Sevilly dělá slibné pokroky, ale bude hrotem kampaně Moto3 2024 a zároveň referencí pro dalšího žhavého nováčka v podobě Zurutuzy. Bask přichází do týmu - a do kategorie - po dvou vítězstvích v seriálu FIM JuniorGP 2023 a rychle se stává jednou z výrazných postav evropské scény.

Jose Antonio Rueda
"Jsem velmi rád, že mohu v týmu pokračovat i v příštím roce. V letošní sezóně jsme udělali velký pokrok a já jsem se dobře přizpůsobil týmu a Akiho metodice práce. Jsme velmi motivováni k tomu, aby se nám i nadále dařilo a abychom se posunuli zase o kousek dál a více bojovali o dobré výsledky. Naším cílem je být v popředí a upevnit veškerý pokrok, kterého jsme dosáhli."

Xabi Zurutuza
"Jsem velmi šťastný, že mohu být součástí této velké rodiny. Red Bull KTM Ajo je tým, který sleduji odmalička. Debutovat v mistrovství světa je snem každého jezdce a já mám příležitost to dokázat s KTM a týmem Aki Ajo. Nemůžu se dočkat, až začnu pracovat, zlepšovat se a mít z týmu dobrý pocit. Cílem je brát závod od závodu a užívat si, což je to nejdůležitější."

Aki Ajo, ředitel týmu
"Kategorie Moto3 je pro nás letos zatím velmi příjemná, protože máme kombinaci Denizových bohatých zkušeností ve třídě a Josého Antonia jako nováčka. Pracují opravdu dobře, jak jezdci, tak celý tým obecně. Mám pocit, že jsme se v průběhu sezony po celou dobu opravdu zlepšovali. Samozřejmě je pro nás vždy důležité rozvíjet naše jezdce pro další kroky a je to součástí naší práce. Jsme opravdu rádi, že máme tuto dvojici jezdců i pro příští sezónu, protože patří k mladé generaci s velkým nadšením a dobrými výsledky v menších kategoriích. Jose Antonio Rueda a Xabi Zurutuza budou pro rok 2024 dynamickou dvojicí."