V Portimão proběhl test Red Bull Cupu

18.03.2023

Budoucí hvězdy jsou po testu v Portimãu připraveny na nový ročník Rookies Cupu.

Foto: Red Bull Media

Dva rekordní dny testování v perfektních podmínkách v Portimau připravily 26 nejrychlejších teenagerů světa na 17. ročník Red Bull MotoGP Rookies Cupu. Aerodynamické novinky na motocyklech KTM RC 250 Rs, které převzaly detaily průkopnicky vyvinuté v programu KTM MotoGP a vyvinuté pro motocykly mistrovství světa Moto3, možná pomohly nejrychlejším z Rookies překonat rekord kola. Nebyli to jen navrátivší se gladiátoři, kdo se držel v tempu, čímž zmařil jakoukoli představu o tom, že by se dalo předvídat, kdo bude bojovat o letošní pohár. O tom se rozhodne během 14 závodů, které začnou 25. března při Grand Prix Portugalska.

"Asi stárnu," smál se trenér jezdců Gustl Auinger. "Tihle kluci na mě prostě udělali dojem. Bylo úžasné, že jsme loni opět měli výběrovou akci, která nám několik let chyběla. Doufal jsem, že jsme viděli několik rychlých jezdců, ale byl jsem si jistý, že bude trvat několik závodů, než se dostanou do tempa.

V prvním tréninku jste včera mohli rozeznat nováčky, ale ve druhém tréninku už vypadali stejně silně a jezdili stejně rychle jako nováčci z druhého a třetího ročníku. Na konci dne pak společně kopou do fotbalového míče a vy víte, že máme další skvělou skupinu dětí."

"S testem jsem velmi spokojený," prohlásil trenér jezdců Dani Ribalta. "Zaprvé jsem ohromen, že jsme se sem dostali, technický personál odvedl úžasnou práci při přípravě všech motocyklů, kompletně přepracovaných, osvěžených motorů, nových map se silnějším spodkem. Jezdci cítí zlepšení. Několik z nich je pod rekordem kola a někteří nováčci jezdí už velmi rychle. Měli jsme mnohem více štěstí než loni, co se týče suchého počasí a bezvětří. To nám dává skvělý start do sezony."

Màximo Quiles obsadil v loňském ročníku poháru třetí místo a je nejvýše umístěným jezdcem, který se vrátil. "Je skvělé být zpátky na KTM, opravdu si to užívám. Je cítit, že motorka je o něco silnější než loni, podle toho, jak tady táhne přes kopce a vyjíždí po zadním kole ze zatáček. Včera jsem na začátku zvolnil, znovu jsem si na motorku zvykl a dnes jsem s novými pneumatikami trochu přitlačil. Je tu spousta rychlých jezdců, v Rookies Cupu je to vždycky stejné."