Úspěšný jednodenní test pro KRT

24.06.2023

Jonathan Rea a Alex Lowes absolvovali v pátek 23. června jednodenní soukromý test na okruhu Motorland Aragon v severním Španělsku, kde pracovali v trvale horkých teplotních podmínkách a na trati s cílem zlepšit výkon a závodní tempo.
Foto: Kawasaki

V červnovém slunci nabízel 5,077 km dlouhý okruh Motorland Aragon maximální teploty na trati přes 50°C - přesně takové, jaké si oficiální tým Kawasaki WorldSBK přál. Poté, co se Alex a Jonathan v letošní sezóně potýkali s problémy v závodech s vysokými teplotami trati, věnovali společně s technickým personálem spoustu tvrdé práce, aby zlepšili přímé tempo a konzistenci současného modelu Ninja ZX-10RR v průběhu celého závodu. Byla zde také příležitost otestovat položky pro budoucnost, a tak tým KRT rozdělil celkovou práci mezi řešení pro rok 2023 a pro budoucí použití.

Přestože jezdci jezdili pouze jeden den, prošli značným množstvím testovacích položek a nastavení stroje, našli zlepšení v některých klíčových oblastech a poskytli inženýrům v Japonsku cennou zpětnou vazbu. Nyní, po ukončení intenzivního testu v Motorlandu, se šesté kolo samotného šampionátu WorldSBK uskuteční mezi 30. červnem a 2. červencem v Donington Parku ve Velké Británii. Červenec bude pro WorldSBK nabitý měsíc, protože Donington přijde velmi brzy, poté se budou konat závody také v Imole a Mostě, než v srpnu začne tradiční letní přestávka v kalendáři závodů. V srpnu proběhne další test KRT před závěrečnými čtyřmi koly roku ve Francii, Motorlandu, Portugalsku a Argentině.

Jonathan Rea
"V Motorlandu jsme měli skvělé podmínky a mohli jsme si vyzkoušet několik skutečných testů pro nadcházející závody i budoucnost. Bylo to opravdu důležité, abychom poskytli zpětnou vazbu mému týmu a také inženýrům v Japonsku ohledně směrů, které je třeba zlepšit. Chtěl bych poděkovat všem v týmu, protože bylo horko a vzhledem k tomu, že kalendář teď začíná být dost nabitý, vynaložili obrovské úsilí. Podařilo se mi odjet spoustu kol, zejména dopoledne. Po pozdním obědě jsme byli schopni udělat nějakou práci zpětně na některých položkách. Testovací položky byly po celé motorce - na straně motoru, podvozku i elektroniky. Je vidět, jakou práci Kawasaki odvádí a snaží se zlepšovat. S jízdou jsem spokojený, motorku jsem si užíval a časy na kolo byly konkurenceschopné. Odjíždím tedy s úsměvem a v dobrém rytmu, připraven na domácí závod v Doningtonu příští týden."

Alex Lowes
"Našli jsme správnou teplotu trati pro to, co jsme chtěli testovat. Byli jsme rádi, že podmínky na trati byly kluzké a mastné, protože jsme pracovali na některých nových věcech na motocyklu a snažili se udržet náš výkon, když je přilnavost nízká. V červenci nás čekají tři závody, kde by teplota trati mohla být vysoká. Myslím, že jsme odjeli 85 kol, což je ve velmi horkém dni dost. Bylo příjemné vyjet na motorce a teď se můžeme soustředit na můj domácí závod v Doningtonu. Některé věci, které jsme testovali, byly určeny pro budoucnost, abychom Kawasaki poskytli informace. Byl to dobrý pozitivní test a já jsem si návrat na motorku opravdu užil. Někdy je jednodenní test na jeden den na trati hodně náročný, ale měli jsme pozitivní test a našli jsme několik drobností, které mohou mít velký význam v několika příštích závodech. Velký dík patří celému týmu za jejich tvrdou práci."