U Kawasaki zaměřeni na pódium

28.07.2023

Osmý podnik mistrovství světa FIM Superbike se uskuteční na mosteckém autodromu ve dnech 28. až 30. července a jezdci týmu KRT Jonathan Rea a Alex Lowes by rádi předvedli dobré výkony před začátkem dlouhé letní závodní přestávky.
Foto: Kawasaki

Jonathan a Alex už na unikátním mosteckém okruhu dlouhém 4,212 km dvakrát závodili na svých motocyklech Kawasaki Ninja ZX-10RR. Po pořádně horkém pracovním víkendu v Itálii, který proběhl před necelým týdnem, se pole WorldSBK vydává na severnější místo.

Rea si ze svých šesti startů v jednotlivých závodech v Mostě připsal čtyři umístění na stupních vítězů, což je jediné současné místo WorldSBK, kde nezískal alespoň jedno vítězství v závodě. Jonathan je rekordmanem v počtu vítězství v závodech WorldSBK v kariéře, na svém kontě jich má 118. Celých 103 z nich získal na strojích Kawasaki, když závodil za oficiální tým KRT.

Lowesovi se na mosteckém autodromu v nedávné minulosti příliš nedařilo, včetně loňského onemocnění, kvůli kterému musel odstoupit z posledního závodu víkendu. V letošní sezóně míří do Mostu v dobré kondici a připraven bojovat o umístění na stupních vítězů.

Během roku 2023 získal Rea osm umístění na stupních vítězů a v celkovém pořadí šampionátu je čtvrtý, pouhých sedm bodů za třetím jezdcem. Lowes v této sezoně zaznamenal jedno umístění na stupních vítězů a v pořadí šampionátu je osmý.

Jonathan Rea
"Most je v kalendáři relativně nová trať a my jsme tam byli zatím dvakrát, takže ve srovnání s jinými okruhy nemáme k dispozici velké množství dat. Je těžké ji zvládnout, protože je na ní od všeho trochu. Jsou zde úseky s tvrdým brzděním, plynulé úseky a spousta změn směru jízdy. Je opravdu důležité mít motorku dobře nastavenou. Na to se v pátek ráno zaměříme především a budeme pracovat na delších závodech. Doufejme, že nám vyjde konzistentní počasí a najdeme dobrý pocit. Je to trať, na které jsem v minulosti bojoval; trochu jsem se potýkal s charakterem tohoto místa. Několik posledních závodů bylo pro nás pozitivních, bojovali jsme o stupně vítězů v této střední části roku a vždy jsme závodili v první pětce. To bude klíčové, abychom v tomto trendu pokračovali a bojovali o stupně vítězů. Bude to pěkný závod, na kterém se pokusíme získat několik dobrých výsledků před letní přestávkou. Vždy je lepší jít do přestávky s pozitivním pocitem."

Alex Lowes
"Na toto kolo, které je do září poslední, se opravdu těším. Naposledy jsme v Imole zažili horký víkend, ale cítil jsem, že jsem jel opravdu dobře. Vzhledem k okolnostem - ztrátě nejlepšího kola v kvalifikaci a následnému pádu ve finálovém závodě, který se jel v dost extrémních podmínkách - jsem cítil, že se mi na motorce jede dobře. Docela jsem si věřil, takže si tuto důvěru vezmu do Mostu. Loni jsem byl během závodního víkendu dost nemocný a nedokončil jsem ho. Také se těším, až se do Mostu vrátím, protože ho mám docela rád. Je tam hodně změn směru a také několik docela rychlých zatáček. Není to nejjednodušší trať, ale v pátek budeme tvrdě pracovat na dobrém nastavení. Naše rychlost byla po celý rok docela dobrá, jen na rychlosti na ojetých pneumatikách musíme zapracovat. Cítím se dobře a těším se, až se vrátím k týmu a pokusím se bojovat o stupně vítězů před letní přestávkou."