U Hondy spoléhají na data z testování

13.06.2024

Po mimořádně dlouhé přestávce mezi jednotlivými koly bude mistrovství světa superbiků 2024 pokračovat tento víkend na Světovém okruhu Misano Marco Simoncelli v Itálii.
Foto: Honda

Team HRC a jeho jezdci Iker Lecuona a Xavi Vierge jsou na čtvrté kolo sezony více než připraveni, protože přichází téměř dva měsíce po třetím kole, které se odehrálo v chladných a mokrých podmínkách na okruhu TT v Assenu. Zatímco Vierge si navzdory problémům, které víkend přinesl, dokázal vybojovat dvě umístění v první desítce, Lecuona měl méně štěstí a při pádu během 3. kola FP3 utrpěl zranění, které ho vyřadilo z následujících závodů. Iker v posledních týdnech tvrdě pracoval na tom, aby se zotavil a vrátil se do své dřívější formy včas před nadcházejícím kolem. Team HRC také během května absolvoval dva testy v Cremoně a Misanu, které mu poskytly příležitost zapracovat na nastavení a připravit se na nadcházející kola na těchto konkrétních tratích.

Co se týče Misana, má Vierge na okruh v regionu Emilii-Romagna pozitivní vzpomínky z poslední doby, protože v roce 2023 získal páté místo ve druhém závodě a v roce 2022 čtvrté místo ve sprintu. Lecuona měl loni ve sprintu smůlu na pád, který ho vyřadil z druhého závodu, ale Španěl v roce 2022 skončil v první pětce.

Xavi Vierge
"Po téměř dvou měsících bez závodění jsme konečně zpátky. Nyní jsme dorazili do Misana, na trať, kterou mám rád, kterou si opravdu užívám, a která je pro nás obvykle docela dobrá. Na začátek závodního víkendu se velmi těším. Poslední čtyři dny testování v Cremoně a Misanu pro nás byly nesmírně důležité. Celý tým pracoval velmi tvrdě a po posledním dni v Misanu pokračoval v pilné práci na analýze všech získaných dat a přípravě nejlepšího plánu, abychom mohli začít víkend s pevným základem. Už se nemohu dočkat, až si zase začnu užívat motorku a uvidíme, jestli se nám podaří udělat krok vpřed a přiblížit se těm nejlepším."

Iker Lecuona
"Do Misana přijíždíme se smíšenými pocity po testu, který nebyl celkově špatný, ale chtěli jsme víc. Částečně za to mohly proměnlivé povětrnostní podmínky, které ovlivnily harmonogram testování, a také to, že i přes některá objektivní zlepšení ještě nejsme tam, kde bychom chtěli být. Přesto máme základní nastavení pro tuto trať a tým od testu v Misanu pokračuje v neúnavné práci. Počkejme si tedy, jaké podmínky nás tento týden čekají a zda budeme schopni zužitkovat přínosy práce, kterou jsme během testu dokončili."