U GasGas panuje po testu spokojenost

13.09.2023

GasGas Factory Racing Tech3 klíčový oficiální test v Misanu před dlouhou zámořskou tour.
Foto: GasGas Factory Racing Tech3 Team

Po závodech v Katalánsku a San Marinu si tým GasGas Factory Racing Tech3 prodloužil svůj pobyt na pobřeží Jaderského moře o další den, když se Augusto Fernandez a Pol Espargaro v pondělí zúčastnili klíčového oficiálního testu Misano MotoGP™. Pro tým to byl důležitý den, kdy nováček Fernandez využil co nejvíce času na trati, aby zapracoval na svých slabinách před odjezdem do dalších osmi kol sezony 2023, zatímco Espargaro využil příležitosti dne bez tlaku, aby pokračoval v získávání sebedůvěry i tempa na motorce, a to něco více než měsíc po svém návratu k závodění.

Augusto Fernandez (15. místo; 1'31.686; 77 kol)
"Dnes jsme najeli hodně kol a soustředili se na to, abychom se pokusili zlepšit náš základ. Vyzkoušeli jsme některé nové díly, byla tam pozitiva i negativa, ale myslím, že jsme celkově udělali slušný pokrok, což bude pro následujících osm kol velmi důležité. Naše tempo bylo po celý den dobré a já jsem obzvlášť spokojený, protože jsme zajeli nejrychlejší čas dne na použitých pneumatikách a téměř se vyrovnal mému kvalifikačnímu kolu ze soboty. Skvělý den s týmem, děkuji všem za jejich dnešní práci. Po dvou náročných týdnech si trochu odpočineme a vyrazíme do Indie."

Pol Espargaro (17. místo; 1'31.844; 39 kol)
"Dnes jsme se snažili vrátit k základu, jet bez přílišných přídavků nebo změn, abych se mohl vrátit k pořádnému tempu bez tlaku, že musím zajet rychlé kolo, abych se dostal do Q2 nebo něčeho jiného. Od mého návratu jsme provedli několik úprav, které mi měly pomoci k lepšímu výkonu, protože jsem se necítil fyzicky stoprocentně, takže dnes jsme je všechny odstranili, abych se mohl vrátit k motorce, se kterou jsem začal pracovat před zraněním. Cítil jsem se opravdu dobře, jezdil jsem, tlačil, zkoušel jsem limity motorky. Dnes jsem netestoval žádné nové díly, soustředili jsme se na návrat k mým začátkům, a to se nám daří, takže jsem spokojený s prací, kterou jsme dnes ráno odvedli."