U Ducati je po testu spokojenost

01.09.2023

Letní přestávka skončila na okruhu Morland v Aragonii, kde Alvaro Bautista a Michael Rinaldi absolvovali dvoudenní testování před závěrečnou fází sezony, která je naplánována na příští týden ve francouzském Magny-Cours.
Foto: Ducati

Po prvním dni testování na okruhu Motorland Aragon, kdy podmínky na trati nebyly optimální, a po záludném větru, který jezdcům bránil v tom, aby z testování vytěžili maximum, dokázali druhý den Alvaro Bautista i Michael Rinaldi jet konzistentněji. Bautista zajel 91 kol a uzavřel španělské testování druhým nejrychlejším časem (1'49,169), 67 tisícin za Reou (Kawasaki), zatímco Rinaldi (72 odjetých kol) zajel čas 1'50,094 a skončil pátý.

Alvaro Bautista (Aruba.it Racing #Ducati 1)
"Dnes byl pocit s motorkou rozhodně lepší než první den, také proto, že foukalo mnohem méně. Odvedli jsme dobrou práci při zkoušení nových řešení na přední části, abychom zlepšili motorku, zejména v oblasti brzdění. Nasbírali jsme několik důležitých dat, i když naše očekávání byla možná vyšší, ale je jasné, že neoptimální podmínky na trati v kombinaci s větrem nám nedovolily projevit se co nejlépe. Každopádně jsem s prací, kterou jsme s týmem odvedli, velmi spokojený."

Michael Rinaldi (Aruba.it Racing - Ducati #21)
"Odvedli jsme dobrou práci, i když podmínky byly první den testování poměrně komplikované. Myslím si však, že jsme nasbírali data, která mohou být velmi užitečná nejen pro aragonské kolo, ale také pro závěr sezony. Spíše, než na rychlé kolo, jsme se zaměřili na práci s nastavením. Těším se na Magny-Cours."