U Aprilie se testovaly stroje 2023 i 2024

13.09.2023

Aleix Espargaro a Maverick Viñales pracovali během testování v Misanu na motocyklech specifikace 2023 i 2024.
Foto: Aprilia

Akce na Světovém okruhu Misano Marca Simoncelliho neskončila nedělními závody, ale pokračovala dnešním dnem oficiálního testování MotoGP. Jednalo se o dva testovací bloky, které Aprilia věnovala jak úvodním testům materiálu pro rok 2024, tak vylepšování balíčku pro rok 2023. To se týkalo továrního týmu, zatímco v táboře RNF měl Miguel Oliveira možnost přehodit nohu přes stroj nejnovější evoluci RS-GP.

Celkově to byl pozitivní den, a to nejen z hlediska "časů". Přípravu na dlouhou sérii zámořských kol, která začne za dva týdny v Indii, má Aprilia v dobré situaci, a to jak po technické stránce, tak z hlediska vysoké morálky. Na druhou stranu, s výhledem na rok 2024, práce postupují přímo ukázkově, přičemž tým si je dobře vědom, že již nyní disponuje mimořádně konkurenceschopným základem.

Aleix Espargaro
"S Aprilií jsme na úrovni, kdy nejsou nutné žádné převratné změny. Naopak, musíme se vyhnout riziku, že dojde ke zmatku. Testovací tým tvrdě pracuje, inženýři mají spoustu dat k analýze a od této chvíle až do Valencie budou mít čas na přípravu materiálu pro rok 2024. Některé věci jsme již testovali - jiný rám s klady i zápory a spoustu komponentů. Víme také, jak je tato trať specifická, zejména po závodním víkendu, takže to není ideální prostředí pro vyvozování závěrů. Máme před sebou sérii závodů, kde máme všechny předpoklady k tomu, abychom si vedli dobře."

Maverick Viñales
"Test dopadl dobře. Naším cílem bylo zlepšit se v brzdění a našli jsme několik zajímavých řešení, zároveň jsme pokračovali v práci na startu a na tom, jak se motorka chová v podmínkách vysoké přilnavosti. Osobně se v sedle cítím dobře. Vím, že budeme schopni udělat další krok vpřed, ale už teď mě jízda na této Aprilii baví."