Tým Repsol Honda má z Le Mans další nulu

13.05.2024

Luca Marini si připsal dvě umístění ze dvou startů v GP Francie, zatímco jeho týmový kolega Joan Mir havaroval a předvedl tempo v první desítce a soustředil se na pozitiva.
Foto: Honda

Rekordní počet téměř 300 000 fanoušků byl svědkem dalšího napínavého ročníku GP Francie. Nad hlavou se stahovaly temné mraky, ale obavy z deště se v průběhu 27 kol Grand Prix Francie nepotvrdily.

Luca Marini se v průběhu závodu opět zaměřil na zlepšení svého stylu a jízdy s motocyklem týmu Repsol Honda. Dobře odstartoval, promíchal se s ostatními jezdci Hondy, než se usadil ve svém rytmu a využil maximum z kol, která měl k dispozici. Jízda s ostatními jezdci Hondy pomohla Marinimu lépe pochopit oblasti, ve kterých má on i tým prostor pro zlepšení. Skončil šestnáctý, jen těsně za bodovanými pozicemi.

Joan Mir, který chtěl hodit sobotní problémy za hlavu, odstartoval do závodu svižně a rychle si upevnil pozici vedoucí Hondy. S motocyklem #36, který byl schopen neustále vyrovnávat tempo jezdců v první desítce s časy pod 1'32, postupoval neustále vpřed a dostal se do skupiny bojující o první desítku. Bohužel pád v 15. kole jeho snažení ukončil. Přestože byl výsledek zklamáním, Mir odjíždí z Francie spokojen s pokrokem, který on i tým Repsol Honda v průběhu víkendu udělali. Zejména cítí, že se jeho závodní tempo a tempo motocyklu Honda RC213V přibližuje tempu jeho soupeřů.

Tým Repsol Honda se nyní bude připravovat na Grand Prix Katalánska na předměstí Barcelony. Cesta povede přes Mugello na soukromý jednodenní test obou jezdců.

Luca Marini
"Byl to pro nás další dlouhý závod, ve kterém pracujeme na stejných oblastech, které nás trápí. Vidíme, že Joan, který až do svého pádu jel skvělý závod, je schopen udělat během víkendu velký krok. Mně ten krok trochu chybí, takže to musíme pochopit. Těším se na test v Mugellu. Jsem si jistý, že tam něco najdeme a přeneseme to do Barcelony."

Joan Mir
"Důležité je odnést si z dnešního dne pocit, který jsem měl na motorce. Po včerejšku a problému, který jsme měli, bylo skvělé, že se nám podařilo udělat další krok s nastavením a mít v závodě dobré tempo. Mohl jsem potvrdit své pocity a chci poděkovat týmu Repsol Honda za jejich dnešní práci, poskytli mi motorku, na které jsem mohl útočit. Důležité je zůstat soustředěný na to pozitivní, což je tempo, které jsme předvedli, a práce, kterou odvádíme. Nyní jedeme do Mugella, abychom si ověřili několik věcí."