Tým Kuby Smrže má lídra šampionátu

30.07.2023

Perez Gonzalez na stupních vítězů a v čele šampionátu po dramatickém druhém závodě v Mostě. Maxim Repák opět bodoval.
Tisková zpráva týmu Accolade Smrz Racing BGR

Tým Accolade Smrz Racing BGR slaví obrovský úspěch. Po dramatickém souboji se José Luis Perez Gonzalezovi podařilo vybojovat třetí místo a vedení v šampionátu v posledním kole druhého závodu kategorie World Supersport 300 v Mostě. Start závodu byl nejprve odložen z důvodu nepříznivého počasí a zkrácen na pouhých 8 kol. Po startu z prvního místa se španělský jezdec českobudějovického týmu držel v čelní skupince a kontroloval situaci, jelikož se závod jel na vodě. V samotném závěru předvedl dech beroucí souboj se dvěma soupeři a dojel si pro své historicky první umístění na stupních vítězů v této světové kategorii. Historicky první bednu tak slaví také tým Jakuba Smrže, a to na domácí půdě před zraky českých fanoušků. Maxim Repák při svém debutu také slaví úspěch. Ve druhém závodě skončil opět třináctý.

José Luis Perez Gonzalez:
"Závod na vodě byl opravdu náročný. Myslel jsem na šampionát, ale v posledním kole jsem do toho dal vše, abych vybojoval svoji první bednu. Děkuji celému týmu a všem co mě podporují."

Maxim Repák:
"Děkuji Jakubovi Smržovi a celému týmu za tuto příležitost. Myslím, že jsem ji využil dobře. Hned od začátku se mi jezdilo výborně. Bohužel kvalifikace nevyšla, jezdí se jiným způsobem než jsem zvyklý, takže to byla pro mě zkušenost. Startovat z 30. pozice nebylo jednoduché, ale dal jsem do toho všechno. Brzdnými manévry jsem se postupně posouval dopředu, a mám velkou radost z dosažených výsledků. Těším se na další spolupráci na závodech v Magny Cours."

Jakub Smrž (manažer týmu):
"Jako tým jsme si přáli vyhrát závod, ale na druhou stranu to nemohlo dopadnout lépe. Páté a třetí místo tento víkend pro nás znamená vedení v šampionátu. Na vodě se nám podařilo získat víc bodů na ostatní jezdce než na suchu. Velká pochvala Josému, celý víkend jel výborně. Celý tým pracoval skvěle. Max nás velmi překvapil, dvakrát bodoval, takže víkend to byl ideální pro náš tým. Děkuji všem, co nám fandili, co se přijeli podívat, partnerům, kamarádům a celému týmu. Nyní máme trochu víc času se připravit na další závody, a dáme do toho maximum, abychom mohli bojovat o titul."