Tým Gresini Racing v neděli nebodoval

25.03.2024

Zapomenutelná neděle v Portugalsku pro tým Gresini Racing, havárie vyřadila Alexe Marqueze, zatímco Marc Marquez po havárii dojel až na nebodovaném 16. místě.
Foto: Gresini Racing

Všechny ingredience pro dobrou neděli byly na místě, zejména po dobrém startu obou jezdců týmu Gresini MotoGP. Z 8., resp. 12. místa na startovním roštu si Marc Marquez a Alex Marquez hned v úvodu dokázali vyjet několik pozic, než přišla první překážka dne.

Jezdec s číslem 73 havaroval - bez zranění. Pád v páté zatáčce Španělovi vzal jakoukoli naději na body, a to ve víkendu, který byl už tak dost zkomplikovaný kvůli nešťastnému výsledku v Q2. Marcův výsledek závodu byl celkově velmi podobný, ale dynamika byla zcela odlišná...

Čtyři kola před koncem závodu provedl #93 předjížděcí manévr na Bagnaiu, ale protiútok Itala v následující zatáčce vyústil v kontakt, který poslal oba jezdce k zemi. #93 dokázal naskočit zpět na motorku a dojet na 16. místě, když s hořkou příchutí v ústech přejel cílovou pásku. Čtvrté místo, na kterém by bez pádu jinak Marc dojel, by se promítlo do druhého místa v průběžném pořadí...

MARC MARQUEZ
"Závodní incident, který by si nikdo z nás nepřál. Vracíme se domů bez bodů, ale po pozitivním víkendu, ve kterém jsme našli kontinuitu a rychlost. Stewardi rozhodli, že si incident nezaslouží žádný postih, a my toto rozhodnutí akceptujeme. Pecco se snažil obhájit svou pozici, možná s trochou optimismu. Výsledek je přesto takový, jaký by si nikdo nepřál."

ALEX MARQUEZ
"Škoda, protože jsme měli dobrý start. Hodně jsem tlačil, protože dnešní MotoGP vás v prvních kolech nutí dělat trochu víc. Dal jsem do toho všechno a bohužel jsem nakonec havaroval. Vrátil jsem se na trať jednoduše proto, že kdyby pršelo, všechno by se změnilo, ale po několika kolech jsem se rozhodl ze závodu odstoupit. Neděle k zapomenutí, ale v Austinu to zkusíme znovu."