Troy Beinlich zemřel po pádu na Hockenheimu

31.03.2024

Troy Beinlich zahynul v sobotu při havárii na Hockenheimu během prvního závodu sezony započítávaného do Německého poháru.
Foto: www.facebook.com/troy.beinlich

To, co mělo být v sobotu v Hockenheimu slavnostním zahájením motoristické sezony 2024, skončilo během dne děsivou tragédií. Během závodu Racefoxx 1000 km von Hockenheim, vytrvalostního závodu započítávaného do Německého poháru, došlo k vážné nehodě.

Mladý německý jezdec z durynského Pößnecku Troy Beinlich ztratil při vjezdu ze starého okruhu na nový autodrom kontrolu nad svým strojem a havaroval. Dva jezdci jedoucí za ním se mu nedokázali vyhnout. Závod byl ihned zastaven, ale přestože záchranná služba byla rychle na místě, pomoci Troy Beinlichovi již nedokázala. 21letý jezdec na následky zranění na místě nehody zemřel.

Po nehodě se pořadatelé rozhodli v závodě nepokračovat, zrušili zbytek dne, informovali o tragické zprávě všechny přítomné týmy a prostřednictvím oficiálního prohlášení zveřejnili tuto zprávu na svých kanálech sociálních médií.

"Během prvního kola Německého poháru Langstrecken Cup - DLC, 1000 km Hockenheim, bohužel došlo během závodu k vážné nehodě. Přes veškerou snahu záchranných složek a bezpečnostních pracovníků okruhu přišla pomoc pro našeho jezdce bohužel pozdě. Po nehodě se organizátoři závodu rozhodli závod úplně zastavit a informovat všechny přítomné týmy.
Jsme ohromeni a neskonale zarmouceni, že náš sport ukázal svou odvrácenou tvář. Z úcty k rodinám a přátelům nemůžeme a nebudeme v tuto chvíli poskytovat další podrobnosti. Mějte prosím pochopení a dejte pozůstalým rodinám čas a prostor k truchlení. Rádi bychom pozůstalým rodinám a přátelům vyjádřili upřímnou soustrast."

Redakce Moto-Racing cz přeje všem pozůstalým upřímnou soustrast.