Tovární Yamaha se těší na kouzlo Misana

13.06.2024

Tým Pata Prometeon Yamaha s Jonathanem Reou a Andreou Locatellim se představí ve čtvrtém kole mistrovství světa FIM Superbike 2024.
Foto: Yamaha

Rea a Locatelli se vracejí do italského areálu po produktivním dvoudenním testu koncem minulého měsíce, během něhož šestinásobný mistr světa WorldSBK zajel dva nejrychlejší časy, což je pozitivní posun v Reově sebevědomí na motocyklu Yamaha R1 WorldSBK, které si, jak doufá, vezme s sebou do tří bodovaných závodů. Domácí hrdina Locatelli bude bojovat o nejvyšší italské ocenění v silné konkurenci a z testování a dobrých výsledků na začátku letošní sezony si odnáší pozitivní naladění.

Andrea Locatelli, Pata Prometeon Yamaha WorldSBK Team
"Konečně jsme zpátky na další závodní víkend a můžeme si opět užívat závodění a bojovat s ostatními jezdci během tréninků a závodů - upřímně to miluji! Misano může být trochu obtížná trať, co se týče podmínek a přilnavosti, protože normálně je tam opravdu teplo, ale myslím, že jsme se letos a během zimy hodně zlepšili a od Phillip Islandu jsme udělali velký pokrok vpřed. Poslední dva testy byly také velmi produktivní, zlepšili jsme cit a některé další body, takže si myslím, že můžeme přijet připraveni na závod v Misanu - určitě to nebude snadné, ale myslím, že můžeme zajet dobře. Jen musíme pokračovat stejným způsobem, jakým jsme pozitivně začali letošní sezonu. Přijede nás podpořit spousta lidí - pravděpodobně mi bude hodně fandit můj fanklub v Selvinu a také Yamaha Itálie má velký stánek pouze pro fanoušky Yamahy, což je opravdu příjemné! Pozitivní atmosféru využijeme k tomu, abychom se ukázali na trati, motivace je velká, abychom byli rychlí a bojovali!"

Jonathan Rea, Pata Prometeon Yamaha WorldSBK Team
"Těším se na Misano, zejména po několika dnech testování, kdy jsem se mohl seznámit s Yamahou R1 a také pracovat s týmem, abych se na motorce lépe cítil. Provedli jsme několik úprav vyvážení, abychom změnili chování motorky, a hned od prvních kol jsem se cítil pohodlněji. Udělali jsme několik pozitivních kroků a opravdu jsem cítil, že jsem udělal krok i já. Těším se na začátek víkendu, je to vždycky skvělý závod se spoustou fanoušků a doufám, že nám bude přát počasí a snad se nám podaří odvést opravdu dobrou práci pro tým Pata Prometeon Yamaha a pro všechny fanoušky. Mám tento okruh opravdu rád a na Misano mám hezké vzpomínky - v roce 2009 jsem zde vyhrál svůj vůbec první závod, takže mám vždy příjemný pocit, když projíždím branou, a navíc jsem zde s rodinou strávil poměrně hodně dovolených - není lepšího místa, kde být po dobře odvedené práci na motorce!"