Tovární tým Kawasaki nepojede EWC v Suzuce

30.05.2023

Oficiální tým Kawasaki WorldSBK oznámil, že se nebude ucházet o účast v závodě Suzuka 8hr 2023, který se v srpnu koná na kultovním japonském okruhu.
Foto: Kawasaki

Po projednání všech možností, pokud jde o jezdce a logistiku - a navíc po zvážení dopadu speciálního testovacího programu vedle současného testování, které je součástí závazků WorldSBK - se tým poradil s Kawasaki Motors Ltd. a oba společně rozhodly, že se oficiální tovární tým letos neobjeví v závodě vytrvalostního mistrovství světa na okruhu v japonské Suzuce.

Toto rozhodnutí nebylo přijato na lehkou váhu a následuje po vítězství KRT ve spolupráci s KHI, Team Green a Kawasaki Motors Corp. Japan v roce 2019 kontrastuje s nevítaným a nečekaným výsledkem, kdy byl tak blízko vítězství v komplikovaném, kontroverzním a nakonec neuspokojivém podniku 2022.

Guim Roda – manažer týmu KRT

"Závodit na osmistovce v Suzuce vyžaduje čas a nasazení obrovského množství lidí. Může to vypadat podobně jako závody Superbiků - a dokonce využíváme jezdce Superbiků, jako jsou Johnny a Alex, ale tento závod se nepodobá žádnému jinému a vyžaduje vlastní program testování a přípravy nad rámec toho, co už děláme ve WorldSBK. Prostě všechno je jiné a každý potřebuje čas, aby se přizpůsobil odlišným technickým a výkonnostním parametrům pro tento jediný závod. Závodit na nejvyšší úrovni a nechat si vyrvat úspěch z rukou není snadné si zvyknout, takže se letos na startovním roštu neobjevíme. Naše zaměření v KRT na rok 2023 je nyní 100% WorldSBK. Přejeme všem závodníkům a týmům, kteří se zúčastní závodu v roce 2023, vzrušující a bezpečný závod."