Tovární tým Husqvarny s Guadagninim

23.10.2023

Mattia Guadagnini pojede motokrosové Grand Prix na továrním motocyklu Husqvarna FC 450.
Foto: Husqvarna Media / shotbybavo

Tým Nestaan Husqvarna Factory Racing oznámil, že před mistrovstvím světa FIM v motokrosu 2024 získala Mattiu Guadagniniho. Podpis smlouvy podtrhuje záměr tohoto týmu závodit ve třídě MXGP, až se nová sezona rozjede naplno.

Guadagnini přichází do týmu Nestaan Husqvarna Factory Racing v jednadvaceti letech a s bohatými zkušenostmi. Během tří profesionálních sezon držel červený štítek v kategorii MX2, vyhrál Grand Prix ve stejné třídě a vyskočil na stupně vítězů MXGP! Trajektorie, po které se #101 pohybuje, je zřejmá - Nestaan Husqvarna Factory Racing s ním bude poměrně úzce spolupracovat, aby odemkl další úroveň výkonnosti.

Tento nejnovější podpis doplňuje sestavu týmu Nestaan Husqvarna Factory Racing, protože Mattia Guadagnini bude jediným zástupcem ve třídě MXGP. Kay de Wolf a Lucas Coenen budou na strojích FC 250 usilovat o titul ve třídě MX2.

Mattia Guadagnini:
"Jsem opravdu nadšený z toho, že jsem udělal krok vpřed ve své kariéře s týmem Nestaan Husqvarna Factory Racing - nasazení všech v týmu mi dalo obrovský impuls. Stejně tak se těším na přesun do Belgie; cítím, že je to nezbytné pro boj o konzistentní umístění na stupních vítězů ve třídě MXGP."

Rasmus Jorgensen (manažer týmu Nestaan Husqvarna Factory Racing):
"Je velmi vzrušující, že se Mattia stal členem týmu. Často se přehlíží, jak je mladý a čeho už ve své krátké profesionální kariéře dosáhl - bude zábavné tento talent rozvíjet. Pod naším stanem máme tři nejzářivější hvězdy v Evropě. Rok 2024 nemůže přijít dost brzy."

Robert Jonas (viceprezident Husqvarna Off-Road Racing):
"Je skvělé podporovat Nestaan Husqvarna Factory Racing, který s Mattiou Guadagninim přechází do divize MXGP. Guadagnini v posledních letech prokázal vynikající potenciál. Jsem si jistý, že Rasmus Jorgensen spolu se zbytkem týmu z něj vytěží maximum a brzy dostane FC 450 na stupně vítězů."