Tovární tým Aprilie veze z Německa nulu

21.06.2023

Víkend Aprilie skončil na Sachsenringu průměrným výkonem.
Foto: Aprilia

Pro tovární tým Aprilia Racing to na Sachsenringu nebyla nejlepší neděle. Po sobotních potížích se v neděli Aleixovi a Maverickovi nepodařilo německý závodní víkend vylepšit. Aleix a jeho tým vsadili na měkkou zadní pneumatiku, částečně i s ohledem na data získaná během sprintu. Byl to bohužel risk, který se nevyplatil. Španěl sice bojoval v počátečních fázích závodu, ale ke konci musel počítat s drastickým poklesem přilnavosti a skončil šestnáctý, tedy mimo bodovanou zónu. Maverick měl naopak technický problém, který ho v devátém kole donutil k odstoupení ze závodu.

Aleix Espargaro
"Myslím, že se střední pneumatikou bych byl schopen snadno dojet v první desítce. Údaje ze včerejšího sprint závodu však naznačovaly opotřebení, které nebylo pro měkkou pneumatiku příliš vysoké, a proto jsme se rozhodli ji použít. Toto rozhodnutí se nám nevyplatilo. Ve finále jsem v podstatě neměl žádnou přilnavost. Tento víkend nám chyběl výkon, jak ukazují i výsledky ostatních Aprilií, a to na trati, kde jsme tyto potíže nečekali."

Maverick Viñales
"Víkend začal hned od začátku dobře, ale pak jsme nedokázali vyjádřit náš potenciál. Pokud dobře pracujeme, víme, že můžeme být rychlí, ale zřejmě se objevily nějaké problémy, které náš výkon podmínily. Stále nevíme, zda to pramení z problému s motorem, kvůli kterému jsem musel odstoupit. Nyní budeme důkladně analyzovat data a pokusíme se na to přijít. Je to škoda, ale stěžovat si ničemu nepomůže. Stále v projekt věříme a budeme se držet při zemi a dál tvrdě pracovat. Pozitivní je, že jsem v obou startech - včera ve sprintu a dnes v GP - získal pozice, takže z tohoto pohledu došlo ke zlepšení."