Top5 pro Alexe Marqueze

22.08.2023

Alex Marquez dokončil rakouskou GP v elitní pětce kategorie MotoGP, Fabio Di Giannantonio sedmnáctý.
Foto: Gresini Racing Team


Pozitivní víkend se pro Alexe Marqueze a tým Gresini MotoGP se nachýlil ke konci. Nedělním pátým místem španělský jezdec potvrdil pozitivní trend výsledků (v sobotu byl čtvrtý) a udělal další malý krok vpřed v pořadí, když snížil ztrátu na osmého Millera na pouhé čtyři body. Jezdec s číslem 73 rozhodně patřil k protagonistům dlouhého závodu, když dělal vše pro to, aby polovinu závodu hájil své pódiové umístění, než se před něj prosadili Bezzecchi a Marini.

Závod Fabia Di Giannantonia byl od začátku těžkým bojem, protože se v podstatě ocitl v zácpě uvnitř první zatáčky. Nedělní sedmnácté místo nestačilo na to, aby si domů odvezl nějaké body. Poslední dva závody před dlouhou mimoevropskou sezonou se uskuteční v Montmeló a Misanu.

Alex Marquez

"Byl to opravdu dlouhý závod a je škoda, že jsem se nemohl dostat na stupně vítězů... Snažili jsme se všemi možnými způsoby. Možná nám něco chybělo na startu, protože ztráta kontaktu s Binderovou skupinou nás penalizovala. Musel jsem závodit sám bez možnosti šetřit pneumatiky. Cílem dnes bylo tvrdě tlačit na pilu, ale také najít nějakou konzistenci výsledků a po včerejším čtvrtém místě nám dnešní pětka zanechává dobrou chuť v ústech, i když vždycky chceme víc."

Fabio Di Giannantonio

"Měl jsem skvělý start a skvělou první zatáčku, ale v první esíčku jsem musel v podstatě zastavit, abych se vyhnul havárii. Od té doby to byl nemožný návrat, zejména vzhledem k podmínkám na trati. Znovu jsme zajížděli časy v první desítce, ale vzhledem k naší startovní pozici jsme nemohli zajet lépe."