Top20 pro závody TT Supersport

08.04.2023

Po loňském nejtěsnějším závodě se vzrušení před závody TT na ostrově Man v roce 2023 stupňuje, bylo potvrzeno 20 nejlepších nasazených jezdců pro dva závody Monster Energy Supersport TT.
Foto: iomtt.com

V porovnání s třídami Superbike a Superstock lze v první dvacítce zaznamenat mírné změny, ale jako první se do Bray Hillu opět vydá navrátivší se David Johnson s číslem 1 na stroji C&L Fairburn Properties/Jackson Racing Honda.

Dean Harrison, jeden z pouhých dvou jezdců, kteří v této třídě dosáhli rychlosti přes 129 mph, je opět na pozici číslo 2, ale poprvé od roku 2015 jede za jiný tým a výrobce. Vítěz Supersportů z roku 2018 se nyní objeví na stroji Boyce Precision Engineering/Russell Racing Yamaha.

Změna nastala i na pozici číslo 3. Místo Johna McGuinnesse MBE, který usedne na motocykl SMT Racing/Blue Earth Construction Honda s číslem 12, startuje Paul Jordan. Severní Ir a jeho tým PreZ Racing Yamaha jsou odměněni vysokým startovním číslem po několika dobrých výkonech v loňském roce.

Další tři jezdci si zachovávají stejné startovní pozice jako ve třídách do 1000 ccm: Jamie Coward (KTS Racing, Yamaha), James Hillier (bude oznámeno) a Michael Dunlop (MD Racing Yamaha), přičemž všichni tři patří mezi favority na stupně vítězů a absolutní vítězství.

Dunlop je tím, koho musí všichni v poli porazit. Jednadvacetinásobný vítěz závodů TT loni zvítězil v obou závodech, když svůj vlastní rekord na kolo zvýšil na úctyhodných 129,475 mph.

Dvojnásobný vítěz Gary Johnson (JR Performance/Astro Van Suzuki) je zpět na své známé pozici číslo 7 a za ním budou další čtyři jezdci, kteří chtějí zvítězit: Davey Todd (Milenco by Padgetts Motorcycles, Honda), Lee Johnston (Ashcourt Racing, Yamaha), Peter Hickman (K2 Trooper by PHR, Triumph) a Conor Cummins (Milenco by Padgetts Motorcycles, Honda) odstartují své závody v rychlém sledu, takže akce na silnici bude jistě žhavá.

Za McGuinnessem a s číslem 13 je Dominic Herbertson (F.W Cowton, Kawasaki) a další dva jezdci, James Hind (Bass Tyre Services, Yamaha) a Rob Hodson (SMT/VRS Recovery, Yamaha), poprvé okusí roli nasazených jezdců ve třídě Supersport.

Mike Browne, loni ve druhém závodě devátý, startuje na stroji Burrows Engineering/RK Racing Yamaha s číslem 16, deset sekund před pravidelným sparingpartnerem na irských silnicích Michaelem Sweeneym (EM Building, Yamaha).

Shaun Anderson (Team Kibosh, Honda) a Craig Neve (Bathams Racing, Triumph) jsou opět nasazeni - druhý jmenovaný je jediným zástupcem Bathams Ales v závodě, tentokrát na bývalém Hickmanově Triumphu. Mezi nimi se nachází bývalý vítěz Manxu Grand Prix Michael Evans na Hondě AGR Motorsport.

To 20 startovní listiny Monster Energy Supersport TT 2023
1 David Johnson - C&L Fairburn Properties by Jackson Racing, Honda
2 Dean Harrison - Boyce Precision Engineering/Russell Racing, Yamaha
3 Paul Jordan - PreZ Racing by Prosper2, Yamaha
4 Jamie Coward - KTS Racing powered by Stanley Stuart, Yamaha
5 James Hillier - TBC, TBC
6 Michael Dunlop - MD Racing, Yamaha
7 Gary Johnson - JR Performance/Astro Van Suzuki, Suzuki
8 Davey Todd - Milenco by Padgett's Motorcycles, Honda
9 Lee Johnston - Ashcourt Racing, Yamaha
10 Peter Hickman - K2 Trooper Triumph by PHR, Triumph
11 Conor Cummins - Milenco by Padgett's Motorcycles, Honda
12 John McGuinness - SMT Racing/Blue Earth Construction, Honda
13 Dominic Herbertson - F.W.Cowton, Kawaski
14 James Hind - Bass Tyre Services, Yamaha
15 Rob Hodson - SMT/VRS Recovery, Yamaha
16 Mike Browne - Burrows Engineering / RK Racing, Yamaha
17 Michael Sweeney - EM Building, Yamaha
18 Shaun Anderson - Team Kibosh, Honda
19 Michael Evans - AGR Motorsport, Honda
20 Craig Neve - Bathams Racing, Triumph