Top10 pro Bezzecchiho a Di Giannantonia

26.03.2024

Další body pro oba jezdce týmu Pertamina Enduro VR46 Racing, kteří projeli cílem na P6, resp. 10. místě.
Foto: tým Pertamina Enduro VR46 Racing

Marco Bezzecchi a Fabio Di Giannantonio se v GP Portugalska v Portimau dostali do Top10. Jezdci týmu Pertamina Enduro VR46 Racing Team dokončili druhou GP sezony na šestém a desátém místě.

Marco, který startoval z druhé řady startovního roštu, ale v úvodních fázích závodu se potýkal s problémy, dokázal udržet dobré tempo a z dvanáctého místa se probojovat zpět, čímž se podepsal pod svůj zatím nejlepší výsledek sezony.

Pátá řada na startu, ale konstantní tempo na trati, na Ducati Desmosedici GP, pro Fabia, který byl schopný dobrého návratu až na hranice Top10 po komplikovanějším víkendu, než se očekávalo.

Marco Bezzecchi
"Shromáždili jsme mnoho informací, a to je nejdůležitější. Dnešní závod nebyl fantastický, ale ve srovnání s Katarem to byl určitě krok vpřed. Podařilo se mi zajet několik dobrých kol, sice ne na úrovni nejsilnějších jezdců, ale moje jistota s motorkou se zlepšila. Skutečným problémem byly první zatáčky, nebyl jsem důrazný a tlak na přední pneumatiku se okamžitě zvýšil. V takových podmínkách je to ještě těžší, pak už jsem se sám cítil lépe a nedojel jsem špatně."

Fabio Di Giannantonio
"Se závodem nejsem příliš spokojen, určitě jsme dnes měli mnohem větší potenciál, ale udělali jsme chybu, která ohrozila naše zotavení. Na jednu stranu nám pomáhá, že víme, v čem byl problém, i vzhledem k tomu, že jsme s týmem teprve na druhém závodě. Do USA jedeme připraveni na to, abychom si vedli dobře. Celkově je bilance pozitivní, od pátku do závodu jsme se zlepšili."