Top osm pro Bezzecchiho

09.07.2024

GP Německa přinesla dobrý závod pro jezdce týmu Pertamina Enduro VR46 Racing, který se dostal do Top10 a první odstoupení Fabia Di Giannantonia v nedělním závodě.
Foto: tým Pertamina Enduro VR46 Racing

Marco Bezzecchi uzavřel první polovinu sezony 2024 dobrým osmým místem v GP Německa. Po komplikovaném začátku víkendu jezdec týmu Pertamina Enduro VR46 Racing Team snížil ztrátu a zapsal se do Top10, když cílem projel na osmé pozici. Kvůli technickým problémům byl nucen ze závodu odstoupit Fabio Di Giannantonio.

MARCO BEZZECCHI
"Poměrně pozitivní neděle po komplikovaném začátku. Pátek byl náročný, zatímco včera jsme řešili víkend. V jízdě si více věřím a jsem spokojený s touto Top10. Není to přesně to, co bych si přál, ale i tak jsme udělali pokrok a musíme být spokojeni. Pocity jsou lepší, celkově pozitivní a musíme dál pracovat, aniž bychom se vzdávali. Tady jsme se rozhodli nedělat příliš mnoho změn na motorce a možná je to správný směr pro druhou část šampionátu."

FABIO DI GIANNANTONIO
"Škoda, pro mě první odstoupení v nedělním závodě v roce 2024. Mrzí mě to, s ramenem to dnes bylo lepší, s fyzioterapeutem jsme odvedli skvělou práci. Start nebyl ideální, ale neztratil jsem kontakt se skupinou a udržel se tam. Najednou jsem pak začal ztrácet přilnavost na zadní kolo. Kontrolujeme data, zatím nevíme, co se přesně stalo. Ztratil jsem tlak, také se mi na přístrojové desce objevil alarm a bylo opravdu nebezpečné pokračovat. Zvenku se pneumatika zdá být v pořádku, ale nemůžeme vyloučit, že je to něco na ráfku. Mrzí mě, že jsme takto uzavřeli první část sezony, ale dosavadní bilance je rozhodně pozitivní."