Top 20 čísel pro TT Supertwin

17.04.2023

Po kategoriích šestistovek a litrů zveřejnil pořadatel IoMTT 2023 startovní čísla prvních dvaceti jezdců také v kategorii Supertwin, kde mezi nasazenými nechybí ani Michal Dokoupil.
Tisková zpráva IoMTT

Dominic Herbertson bude prvním mužem na trati závodů Carole Nash Supertwin Races na Isle of Man TT Races 2023, kde budou mít závodníci poprvé dvě šance na slávu v této třídě.

Paton vyhrál poslední čtyři závody s Michaelem Rutterem (2017), Michaelem Dunlopem (2018 a 2019) a Peterem Hickmanem (2022) a všichni tři jezdci jsou mezi přihlášenými pro rok 2023, ale pouze Dunlop zůstává u oblíbené italské značky, protože Rutter a Hickman přecházejí na novou - zatím nevyzkoušenou - Yamahu YZF-R7.

Dunlop usedne na stroj MD Racing s tradičním číslem 6. Hickman bude podle očekávání startovat s číslem 10 na svém vlastním motocyklu PHR Performance, zatímco Rutter bude startovat s číslem 2 za svůj stálý tým Bathams Racing.

Loni třetí Paul Jordan následuje Ruttera s číslem 3 na stroji PreZ Racing Kawasaki a Jamie Coward opět usedne na startovní číslo 4. Jezdci týmu KTS Racing v roce 2019 uniklo vítězství jen o 1,2 s, takže bude jistě patřit k předzávodním favoritům.

Za Cowardem následují Rob Hodson (SMT Racing/KH Commercials Kawasaki) a Gary Johnson na Dafabet Racing Kawasaki; dvojice startuje s čísly 5, resp. 7.

Loňský překvapivý čtvrtý jezdec Pierre-Yves Bian je za svou skvělou jízdu odměněn číslem 8 na stroji VAS Engine Paton, deset sekund před Lee Johnstonem z týmu Ashcourt Racing.

Johnston loni skončil druhý a s větším výkonem Aprilia RS660 se musí považovat za hlavního kandidáta na jedno nebo dokonce dvě vítězství v závodě.

Stefano Bonetti, který má na svém kontě již tři umístění v top 6 ve třídě, startuje s číslem 11 a vrací se ke strojům Paton, tentokrát za tým ILR/Frog Property Developments.

Za stejný tým jede i jeho krajan a debutant na TT Francesco Curinga, který vyrazí deset sekund za Bonettim, zatímco další kontinentální zájem je o Michala Dokoupila na stroji Rocknet Aprilia s číslem 13.

Chris Moore (Silverstar Services/iHeat Racing Kawasaki) odstartuje s číslem 14, protože přestupuje z Manx GP, a James Chawke, jedenáctý v roce 2019, pojede s číslem 15 na Kawasaki týmu Carl Roberts/Emmjess Racing.

Jižní Irsko má dvě velké šance na úspěch: Mike Browne (Burrows Engineering/RK Racing Paton) a Michael Sweeney na třetím Patonu týmu ILR/Frog Property Developments zamíří do Bray Hill v rychlém sledu ze svých čísel 16 a 17.

Francouz Xavier Denis, který loni skončil na skvělém desátém místě, je poprvé nasazen s číslem 18 na Kawasaki PerformanX Racing a deset sekund za ním je další účastník první desítky z roku 2022 Michael Evans na Kawasaki Rea Racing Dyno Centre/ME Racing.

Nasazené jezdce doplňuje Craig Neve na druhém stroji Bathams Racing Yamaha T7, který stejně jako v ostatních sólových závodech startuje s číslem 20.

Top20 startovních čísel pro Carole Nash Supertwin TT Races
1. Dominic Herbertson - John M Paterson/CC Engineering, Kawasaki
2. Michael Rutter - Bathams Racing, Yamaha
3. Paul Jordan - PreZ Racing by Prosper2, Kawasaki
4. Jamie Coward - KTS Racing powered by Steadplan, Kawasaki
5. Rob Hodson - SMT/KH Commercials, Kawasaki
6. Michael Dunlop - MD Racing, Paton
7. Gary Johnson - RC Express, Kawasaki
8. Pierre-Yves Bian - VAS Engine, Paton
9. Lee Johnston - Ashcourt Racing, Aprilia
10. Peter Hickman - PHR Performance, Yamaha
11. Stefano Bonetti - Team ILR/Frog Racing Developments, Paton
12. Francesco Curinga - Team ILR/Frog Racing Developments, Paton
13. Michal Dokoupil - Rocknet, Aprilia
14. Chris Moore - Silverstar Services/iHeat Racing, Kawasaki
15. James Chawke - Carl Roberts/Emmjess Racing, Kawasaki
16. Mike Browne - BE/RK Racing, Paton
17. Michael Sweeney - Team ILR/Frog Racing Developments, Paton
18. Xavier Denis - performanX Racing Team, Kawasaki
19. Michael Evans - Rea Racing Dyno Centre/M.E Racing, Aprilia
20. Craig Neve - Bathams Racing, Yamaha