Top 10 pro Smrž Racing

04.06.2023

Perez Gonzalez skončil ve druhém závodě osmý, ale snížil ztrátu na soupeře v celkovém šampionátu.
Tisková zpráva Accolade Smrz Racing BGR

Španělský talent José Luis Perez Gonzalez týmu Accolade Smrz Racing BGR opět zazářil ve druhém závodě ktegorie World Supersport 300 v Misanu. Přestože mu závěr závodu nevyšel podle představ v souboji s četnou skupinkou, José opět ukázal, že patří mezi přední jezdce této kategorie. Cílem projel osmý, 1.2 vteřiny za vítězem závodu, a připsal si tak důležité body do celkového pořadí světového šampionátu. Od prozatímně bronzového umístění ho dělí pouze 4 body a pouhých 19 bodů ztrácí na prozatímního lídra šampionátu (za jeden závodní víkend je možné získat až 50 světových bodů). Druhý jezdec týmu, Yeray Saiz Marquez, závod nedokončil.

#73 José Luis Perez Gonzalez:
"Bojoval jsem až do konce, ale nepodařilo se mi, co jsem měl v úmyslu. Nyní se soustředíme na příští závod v Imole, musíme najít strategii abychom se zlepšili. Děkuji celému týmu a všem co mě podporují na této cestě za mým cílem."

Jakub Smrž (manažer týmu):
"Dnešní druhý závod byl rozjetý perfektně, ale bohužel nevyšel závěr. José ztratil nějaké pozice v posledním sektoru, ale i tak podal skvělý výkon. Připsal si důležité body a snížil ztrátu na soupeře před ním v šampionátu. Škoda toho závěru, už jsme si zvykli na ta přední umístění a boje o bednu, ale celkově si stojíme skvěle, takže uvidíme, co bude dál. Yeray zajel do boxu a závod nedokončil. Není nám úplně jasné proč, motorka byla v pořádku. Musíme zjistit, co se stalo."