Todd v supersportech na TT s Ducati

29.03.2024

Davey Todd se představí ve dvou závodech Monster Energy Supersport na motocyklu Ducati Panigale V2 a pod hlavičkou Powertoolmate pojede v roce 2024 na italském stroji v závodech TT na ostrově Man.
Foto: IoMTT

Panigale V2, která v roce 2023 dominovala britskému a světovému šampionátu supersportů, je zřejmě současným nejoblíbenějším strojem v této kategorii, ale na trati TT zůstává neznámou veličinou.

Navzdory desetiletím úspěchů na krátkém okruhu si totiž slavná značka připsala ve své historii pouze 8 vítězství na TT, přičemž poslední vítězství pro její ikonickou řadu strojů s V-twinem přišlo v roce 1985 zásluhou Tonyho Ruttera.

Nicméně Davey Todd, který bude mít podporu týmu TAS Racing a jako šéfa posádky a šéfa týmu bude mít k dispozici velmi zkušeného a uznávaného Stewarta Johnstona, bude na TT nepochybně jedním z favoritů na vítězství v obou závodech supersportů.

Toddova forma v této třídě je skutečně značná, když v posledních závodech Supersportů získal několik čtvrtých a jedno páté místo a v roce 2023 zajel nejlepší kolo 128,699 mph, což ho řadí na čtvrté místo nejrychlejších jezdců v historii této kategorie, lepší jsou pouze Michael Dunlop, Peter Hickman a Dean Harrison.

Davey Todd:
"Je to pěkně vychytaný kousek a na startovním roštu rozhodně není hezčí stroj kategorie Supersport! Vzhled je jedna věc, ale rodokmen modelu V2 je nezpochybnitelný, v roce 2023 vyhrál prakticky všechno. TT je určitě jiná výzva, ale s podporou TAS Racing a Stewarta Johnstona v čele týmu se na Bray Hill na motorce opravdu těším."

Stewart Johnstone, šéf týmu Powertoolmate Ducati:
"Musím přiznat, že z pohledu inženýra a také šéfa tohoto projektu se těším na výzvu vzít kultovní značku a partnera zpět na TT, v kategorii, kterou lze podle mého názoru považovat za nejkonkurenceschopnější na tomto závodě. A z osobního hlediska doufám, že se mi podaří obnovit předchozí úspěchy, kterých jsem si s Ducati užil."

Wayne Cox, výkonný ředitel společnosti Powertoolmate:
"Jsme potěšeni, že můžeme být hlavním partnerem této velmi zajímavé spolupráce. TT je bezpochyby klenotem v koruně road racing závodů, takže se všichni těšíme na tak vzrušující kombinaci motocyklu a jezdce.TT byla mou první zkušeností s čistě road racing závody a vrátit se k nim jako hlavní sponzor je splněný sen."