Tisková konference Auto klubu Markéta

23.05.2024

Tisková konference Auto klubu Markéta se konala v prostorách Autoklubu ČR. Přítomné novináře přivítal prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček, který ocenil práci nejen Pavla Ondrašíka, ale všech, kteří se na závodu Speedway Grand Prix podílejí.
Text: Šárka Rybenská, foto: Auto klub Markéta při PSK Olymp Praha

Svůj dík vyslovil také panu řediteli Volfovi a celému Olympu, že podporuje nejen plochodrážní jezdce. Vyzdvihl také Jana Kvěcha, který se stal po dlouhých letech stálým českým účastníkem seriálu. Poté si vzal slovo ředitel Olymp CS MV Michal Volf, který zmínil historii ploché dráhy v Praze.

Dále Pavel Ondrašík přiblížil přípravy závodů, zmínil, že je již téměř vše pro konání závodu připraveno, zbývá doladit jen posledních pár detailů a vyjádřil potěšení nad tím, že se čtrnáct dní před samotným konáním závodu vyprodala všechna místa k sezení a zmínil, že od čtvrteční třinácté hodiny bude spuštěn prodej vstupenek na stání. Poděkoval také panu řediteli Volfovi, panu prezidentovi Šťovíčkovi, Národní sportovní agentuře, hlavnímu městu Praha, Orlen a ostatním partnerům za podporu a spolupráci na akci.

Tomáš Topinka zmínil, že oba jezdci, jak Jan Kvěch jako stálý účastník, tak i Václav Milík, jako divoká karta pro pražský závod, určitě chtějí předvést co nejlepší výkon.

Jan Kvěch se vyjádřil ke svému zranění, které si způsobil dvěma pády a poděkoval OLYMP, kde má skvělé zázemí a může zde rehabilitovat. Zmínil, že zranění není vážné, nemá nic zlomeného a věří, že na Grand Prix bude v pořádku.

Na otázku novinářů, zda ho plné tribuny nějak ovlivňují, odpověděl Jan Kvěch, že za covidu se závodilo před prázdnými tribunami, což nebylo úplně ideální a když jsou na stadionu diváci, především ti čeští, tak je skvělá atmosféra a moc to pomáhá.

Václav Milík poděkoval za možnost jet na divokou kartu a přál by si dostat se minimálně do semifinále. Zmínil, že před domácím publikem se startuje nejprve těžko, ale když člověk slyší diváckou podporu, je to zároveň skvělá motivace.

FIM Speedway Grand Prix v Praze slaví své 30. výročí na stadionu Markéta a tento prestižní závod odstartuje na pražské Markétě dne 1. června 2024. Pořadatelé slibují nejen sportovní vzrušení, ale také bohatý doprovodný program ve fan zóně pro všechny věkové kategorie.

Harmonogram závodu:
12:30 Otevření pokladen
14:00 Otevření stadionu pro diváky a fan zóny
15:00 Kvalifikační trénink a výběr startovních čísel
16:30 Autogramiáda jezdců SGP
18:50 Slavnostní zahájení
19:00 1. jízda závodu
21:45 (cca) Slavnostní vyhlášení Ohňostroj
22:00 (cca) Tisková konference

Harmonogram Fan zóny:
14:00 Otevření SGP Fanzone a stadionu Markéta
14:15 Focení se s SGP maskotem
         Sledování sestřihů SGP 2023 na velkoplošné obrazovce ve fan zóně
14:45 Kvízy a hry u velkoplošné obrazovky ve fan zóně
15:00 Sledování SGP kvalifikace živě na velkoplošné obrazovce
15:45 Maskot SGP v dětské zóně
16:00 Focení se s Monster dívkami
16:30 Autogramiáda všech jezdců SGP
17:00 Monster Energy rozdávání kartiček spolu s jezdci Monster
17:30 Kvízy a hry ve fan zóně
          Focení se s SGP maskotem
17:45 Focení se s Monster dívkami
17:45 Otázky a odpovědi s legendami ploché dráhy a VIP hosty
18:30 Zavření fan zóny

Vzhledem k tomu, že vstupenky na sezení na tento prestižní závod jsou již vyprodané, pořadatelé uvolnili do prodeje vstupenky na stání, aby mohli uspokojit veškeré fanoušky pražského závodu, avšak i tyto vstupenky jsou pouze v omezeném množství, z důvodu bezpečnosti. Ceny vstupenek a další informace budou v nejbližší době k dispozici na www.speedwy-prague.cz.

Pořadatelé prosí fanoušky, aby k cestě na stadion využili spíše městskou hromadnou dopravu a vyhnuli se tak případným dopravním komplikacím, které mohou nastat v přilehlých ulicích, které jsou vyhrazené k parkování především rezidentů.