Těžká volba pro tým CryptoDATA RNF v Itálii

13.06.2023

Raul Fernandez a Miguel Oliveira, kteří se vrátili po zranění, čelili ve Velké ceně Itálie náročnému dni. Přestože ještě nebyli ve stoprocentní kondici, oba jezdci týmu CryptoDATA RNF MotoGP zatnuli zuby, aby co nejlépe zvládli celý víkend se všemi tréninky, kvalifikací, sprintem i hlavním závodem.
Foto: CryptoDATA RNF MotoGP Team

Po slušném pátečním startu měl Fernandez v sobotu dva poměrně těžké pády, kvůli kterým ztratil sebedůvěru. V nedělním závodě, do kterého startoval z P19 na startovním roštu, zpočátku ztratil několik pozic na startu, ale během prvního kola se mu je podařilo získat zpět. V průběhu každého kola Fernandez své umístění vylepšoval a ve druhé polovině závodu se dokonce dostal na bodované pozice. Bohužel v závěrečných kolech mu docházely síly a necítil se dobře, což způsobilo, že se propadl zpět na P17.

Mezitím se Oliveira snažil o víkendu co nejlépe vrátit k závodění. Vedl si dobře, přizpůsobil svůj styl jízdy zranění a snažil se ho udržet i přes bolest. Odstartoval z P17 a během pouhých dvou kol se dostal do první patnáctky. V šestém kole už byla portugalská hvězda na P13 a měla slušné tempo, ale smolně havarovala o pouhých pět kol později v zatáčce Arrabbiata due.

Nyní čeká jezdce a celý tým CryptoDATA RNF MotoGP jen několik dní odpočinku, než začne druhá část trojboje sedmým kolem na německém Sachsenringu.

Miguel Oliveira
"Jsem rád, že jsem se vrátil. Byl to víkend, ve kterém byl znát progres. Měl jsem rychlost, měl jsem tempo. Jen jsem nedokázal závod dokončit, což byla škoda. Viděl jsem se v pozici, kdy bych mohl možná bojovat o první desítku, a velmi jsem doufal, že se mi to podaří. Nakonec to byl můj druhý letošní dlouhý závod a jsem rád, že se mi podařilo zajet alespoň polovinu a být konkurenceschopný. Dobré je, že nás příští víkend čeká další závod. Pak to snad zvrátíme a dáme celému týmu výsledek, který si zaslouží."

Raul Fernandez
"Se stavem své ruky jsem opravdu spokojený. Den po dni jsem se na motorce cítil super dobře a hodně jsme se zlepšili. Ale dnes jsem se po včerejším pádu cítil v závodě velmi špatně. Na začátku jsem byl za Maverickem Viñalesem a Miguelem a v některých kolech jsme doháněli Aleixe Espargara, nevím proč, ale v polovině závodu jsem se začal cítit špatně, ale stále jsem se snažil více tlačit. V jednu chvíli závodu jsem se cítil opravdu špatně, nejsem si jistý, jestli je to kvůli pádu nebo kvůli něčemu, co jsem snědl, ale na motorce jsem zvracel. Snažil jsem se závod dokončit, ale už jsem neměl sílu. Celkově na tom moje tělo nebylo dobře a cítil jsem se hodně unavený. V MotoGP je teď super konkurence, kdybyste nebyli na 100%, tak byste to nezvládli. Nakonec jsem šťastný, ale chci se omluvit týmu. Na Sachsenringu se pokusíme znovu vydat ze sebe to nejlepší. Už při jízdě tady v Mugellu jsem se cítil velmi dobře a Sachsenring je trať, kterou mám rád."