Těžká neděle pro Iannoneho

26.02.2024

Ve čtvrtek by každý přijal, že pojede domů se čtvrtým a třetím místem a P3 v šampionátu se stejným počtem bodů jako Locatelli, ale dnes je Andrea Iannone možná spíš zklamán a celý tým Go Eleven cítí lítost nad tím, že propásl alespoň jednu velkou šanci.
Foto: Go Eleven Ducati

V závodě Superpole Race zasáhla tým Go Eleven a Andreu Iannoneho směsice emocí. Polovinu závodu vedl, pak, když už se zdálo, že by si mohl Ital vytvářet náskok, přišel klasický a nečekaný technický problém, odpadl úchyt levého řídítka a mezitím se otevřel airbag kombinézy. Jezdec z Vasto se snažil najít dočasné řešení a pokusil se ho znovu vložit, což byla při rychlosti přes 300 km za hodinu velmi náročná operace, ale nepodařilo se mu to. Od té chvíle už nemohl tlačit, a tak mu nezbylo než závod dokončit. Promarněná příležitost, velmi velká lítost v rámci celého týmu. Je to o to větší zklamání, protože Andrea opravdu mohl dojet v oblasti pódia, a ne až na 14. místě.

Druhý závod byl poznamenaný výrazným zpožděním kvůli oleji na trati po australském národním šampionátu. Přidaly se také nižší teploty a čerstvý vítr, který dále měnil podmínky oproti závodu Superpole Race. Andrea odstartoval desátý, po nepříjemnostech, které nastaly ráno. Následovala tři neuvěřitelná kola, ve kterých předjíždí, útočí, různě se řadí, aby se dostal do vedoucí skupiny. Využívá chvíle chaosu, kterou vyvolalo Toprakovo selhání, a dvojitým předjetím v první zatáčce poskočí na třetí místo. Přišla však červená vlajka po havárii, která postihla Reu. Po restartu závodu pak Andrea nenašel stejný cit se zadní pneumatikou a v levých zatáčkách hodně ztrácel. Přesto zůstává v boji o stupně vítězů a ve finále se snaží ubránit před navrátilcem Danilo Petruccim. Iannone na začátku posledního kola předvedl efektní dvojitý útok na Rinaldiho a jezdce Barni Racing, ale pódium ho stálo pár centů.

Pro tým Go Eleven rozhodně nebyl nedělní den na Phillip Islandu příliš šťastný. První kolo sezony končí s nádechem hořkosti v ústech. Ale už jen pomyšlení na mírné zklamání po dvou úžasných závodech, vždy s přední skupinou, v prvním opravdovém závodě dává tušit, jak balíček motorka-box-jezdec funguje správným směrem.

Andrea Iannone:
"Dnes ráno v závodě Superpole Race jsme byli na správném místě, vedl jsem, myslím, že jsme mohli závod dokončit úplně jinak, ale zastavil nás technický problém. V druhém závodě jsem se cítil velmi dobře, byl jsem docela rychlý a získal jsem zpět spoustu pozic, pak jsem při červené vlajce a výměně zadní pneumatiky nenašel stejný pocit jako při prvním startu a bojoval jsem s přilnavostí při nájezdu do zatáček. Přesto jsme dosáhli na čtvrté místo, domů se po dlouhé době vracíme s pódiem v prvním letošním závodě a s cennými informacemi pro tým. Určitě jsme mohli dosáhnout více, ale pro tým jsou to všechno zkušenosti. Chci poděkovat Ducati za podporu, svému týmu a lidem, kteří přispěli k tomu, že se můj návrat mohl uskutečnit. Teď už mysleme na Barcelonu!"