Team HRC testoval v Aragonu

24.03.2023

Pozitivní testování Teamu HRC ve slunném Aragónu.

Team HRC tento týden pokračoval v přípravě na první evropské kolo mistrovství světa superbiků 2023. Iker Lecuona a Xavi Vierge jezdili na okruhu Motorland Aragón ve středu 22. a ve čtvrtek 23. března a sbírali další důležité údaje pro nadcházející závody.

Jezdci opět těžili ze stabilních povětrnostních podmínek, slunečných, ale ne příliš horkých, a tak mohli společně se svými techniky pracovat na předem stanoveném seznamu úkolů. Španělská dvojice je spokojena s pokrokem, kterého dosáhla s motocyklem CBR1000RR-R během úvodních kol sezony v Austrálii a Indonésii, a chce v pozitivním trendu pokračovat i v Evropě, kde se šampionát uskuteční 21.-23. dubna na okruhu TT-Assen. Tým se proto během tohoto týdne plně soustředil a Lecuona s Viergem během dvou dnů testovali různé aktualizace a nastavení motocyklu, aby mohli svým technikům poskytnout užitečnou zpětnou vazbu. Po celých dvou dnech jízdy se Iker i Xavi vrátí na trať příští týden 30. a 31. března, kdy se tým HRC zúčastní testů na okruhu Barcelona-Catalunya ve Španělsku.

Xavi Vierge

"První den jsme začali se základním nastavením. V podstatě jsme hledali standardní nastavení, která by mohla dobře fungovat v různých situacích a nemusela se pokaždé masivně upravovat. Mimo jiné jsme testovali nový výfuk, kde jsme měli pozitivní ohlasy, a víme, že jsme poměrně silní, pokud jde o závodní tempo, ale důležité bylo odjet hodně kol a shromáždit co nejvíce dat. Druhý den byl opět velmi produktivní a snažili jsme se dát dohromady vše, na čem jsme pracovali během prvního dne. Zaměřili jsme se na mnoho drobných detailů, které mohou opravdu rozhodnout. V závěrečných fázích odpoledne jsme se soustředili na útok na čas, což je oblast, na které jsme chtěli pracovat, a mohu říci, že jsme určili dobrý směr a nyní máme spoustu užitečných dat, která využijeme během testu příští týden v Barceloně. Ten bude klíčovým testem v přípravě na závod později v této sezóně. Tyto dva testy v řadě nám samozřejmě pomohou připravit se na Assen. Celkově byl tento test velmi pozitivní, nejen co se týče časů na kolo, ale také našeho celkového výkonu a zlepšení."

Iker Lecuona

"Jsem docela spokojený s tím, co jsme tu udělali. Včera mi trvalo několik kol, než jsem získal zpět svou sebedůvěru po tom, co se stalo v Indonésii, ale celkově jsme pracovali velmi dobře a předvedli dobré tempo. Testovali jsme některé novinky na motorce a zaměřili jsme se na to, abychom pochopili, zda mohou být účinné v závodech. Příští týden budeme opět pokračovat v práci na celkovém nastavení, abychom skutečně pochopili, jak na tom jsme. Ke konci druhého dne jsme absolvovali útok na čas, a přestože jsem udělal několik chyb, byl jsem celkově spokojený i s ním, i když jsem spokojenější s naším závodním tempem. Krok za krokem se k tomu dostáváme. Upřímně řečeno, soustředil jsem se hlavně na to, abych se znovu cítil pohodlně, aby ten pocit byl, až pojedeme do Assenu. Cítím se zase jako dřív, takže je to dobré. Myslím, že já i Xavi jsme nyní dostatečně blízko mnoha našim soupeřům, abychom byli konkurenceschopní v dalších kolech. Nyní nás samozřejmě čeká další důležitý test v Barceloně, kde se zaměříme na přípravu na závod, zejména vzhledem k tomu, že loni jsem byl rychlý na jedno kolo a získal jsem pole position, ale pak jsem se trápil v závodech, takže bude zajímavé sledovat, jak si povedeme příští týden."