Team HRC před Donington Parkem

30.06.2023

Xavi Vierge a Iker Lecuona se opět soustředí na WorldSBK.
Foto: Honda

Team HRC a jezdci Iker Lecuona a Xavi Vierge jsou připraveni na šesté kolo mistrovství světa superbike 2023, které se jede v Donington Parku ve Velké Británii, poté, co byli po Misanu zaměstnáni různými aktivitami.

Vierge odletěl do Japonska, aby absolvoval test v rámci závodu Suzuka 8 Hours, zatímco Lecuona se minulý víkend zúčastnil kola MotoGP v Assenu, kde zastoupil zraněného Joana Mira.

Loňský ročník přinesl oběma jezdcům problémy, Lecuona se potýkal s určitým trépením s arm-pump na ruce a Vierge se vracel do akce po havárii v předchozím kole. Tentokrát jsou oba plně fit, a proto jsou přesvědčeni, že budou schopni udělat více s ohledem na jejich poslední vystoupení v Doningtonu.

Poslední kolo v Misanu, které skončilo před něco málo více než třemi týdny, přineslo dvojici továrního týmu HRC několik solidních výsledků: Vierge skončil ve druhém závodě na pátém místě a Lecuona v prvním závodě na osmém. Iker doufal, že v nedělních závodech bude mít větší naději, ale nehoda v závodě Superpole Race mu znemožnila start v 2. závodě.

Na okruhu Donington Park v hrabství Leicestershire se jel vůbec první závod WorldSBK v roce 1988 a od té doby je pravidelnou součástí kalendáře produkčních motocyklů. V průběhu let se stal kulisou mnoha vzrušujících soubojů. Nejstarší britská trať, která je dodnes v provozu, byla v roce 2017 převzata společností MSV a nadále se rozvíjí. V současnosti měří 4,023 km a zahrnuje sedm pravotočivých zatáček a pět levotočivých. V roce 2023 byl poprvé po více než 20 letech kompletně obnoven asfalt závodní dráhy.

Xavi Vierche
"K závodění se vracíme po menší přestávce mezi závody, ale to mě neodradilo od ježdění, protože po Misanu jsem absolvoval test v Suzuce, který dopadl dobře, a pak jsem jako obvykle trénoval doma, abych zůstal plně fit. Na nadcházející víkend se těším, protože loni jsem poprvé závodil v Doningtonu, ale i když se mi trať na pohled líbila, nemohl jsem si ji užít, protože jsem se vracel po zranění, a tak to znamenalo, že jsem bojoval. Slyšel jsem, že asfalt je nový, takže se těším, že budu opět spolupracovat se svým týmem a pokračovat v dobré práci, kterou jsme odvedli."

Iker Lecuona
"Z loňského roku si pamatuji, že se mi trať v Doningtonu velmi líbí, i když je náročná, zejména pro nás. Takže uvidíme, jak to půjde letos, i vzhledem k tomu, že trať byla nedávno obnovena. Od víkendu v Misanu to bylo docela rušné období, protože jsem se nejprve soustředil na rehabilitaci a poté, co jsem se rychle zotavil, jsem startoval ve svém druhém závodě MotoGP v sezoně. Chtěl bych ještě jednou poděkovat továrně Honda a všem v týmu, protože to byl úžasný víkend, který mi dodává další motivaci k dalšímu úsilí o zlepšení a dosažení našich cílů."