Tamburini místo Syahrina

14.07.2023

Zraněného Syahrina po boku Erica Granada nahradí v Imole Ital Roberto Tamburini.
Foto: PETRONAS MIE Racing Honda


Tým PETRONAS MIE Racing Honda se letos podruhé vrací do Itálie a připravuje se na závod na historickém okruhu v Imole s jezdci Ericem Granadem a Robertem Tamburinim.
Ital je povolán jako náhrada za zraněného Hafizha Syahrina poté, co tento jezdec minulý týden (5. července) při prvním ze dvou testovacích dnů v Suzuce havaroval a bohužel způsobil si posunutou zlomeninu trnového výběžku obratle C6 bez neurologických příznaků. Malajský jezdec byl následně prohlášen za nezpůsobilého pro nadcházející kolo WorldSBK.
Během posledního kola v Donington Parku zažili Syahrin a Granado několik vzestupů a pádů, ale celkově měli pocit, že udělali několik malých kroků správným směrem, pokud jde o nastavení motocyklu. Malajský jezdec dosáhl na body i ve druhém závodě, zatímco Brazilec pokračoval v budování sebedůvěry a sbírání dat, která se budou týmu hodit při přípravě na nejnovější výzvu.
Nyní nás čeká Imola, která bude pro Granada novou zkušeností, protože trať není v kalendáři SBK od roku 2019. Proto se bude muset v pátek dostat do tempa a využít volné tréninky k seznámení se s tímto "novým" okruhem. Náhradní jezdec Tamburini naopak trať dobře zná, okruh v Imole je nedaleko jeho rodného města Rimini.
Tamburini, který se narodil 15. ledna 1991, je v paddocku WorldSBK známou tváří, protože v průběhu let závodil ve třídách Stock1000, Supersport a Superbike. Bývalý italský mistr Supersport závodil také v mistrovství světa 125 již v letech 2006 a 2007. V loňské sezóně se objevil na startovním roštu Superbike na stroji Yamaha týmu Motoxracing.
Autodromo Enzo e Dino Ferrari di Imola byl slavnostně otevřen v roce 1953 a v letech 2001 až 2019 pravidelně hostil závody mistrovství světa superbiků. Závody se na něm konaly v různých ročních obdobích, ale červencový termín letošní sezony pravděpodobně přinese vysoké teploty během závodního víkendu a také, doufejme, početné publikum, italští fanoušci jsou vždy velmi nadšení.Eric Granado
"Upřímně řečeno, nevím, co od Imoly čekat, protože je to pro mě další novinka. Ale mělo by to být zajímavé a moc se těším na objevování dalšího nového okruhu. V přípravě se mohu soustředit jen na fyzickou a psychickou přípravu, abych byl v dobré formě, až tam dorazíme, což zvýší naše šance na dobrý víkend."Roberto Tamburini
"Jsem velmi rád, že jsem dostal nabídku od týmu PETRONAS MIE Racing Honda závodit v Imole, i když Hafizhovi samozřejmě přeji vše nejlepší a brzké uzdravení. Letos vlastně startuji ve vytrvalostním mistrovství světa, takže se do World Superbike vracím po roce s cílem poznat tým a rychle se adaptovat na motorku. Bylo by hezké, kdybych během víkendu viděl pokrok, takže doufám, že se budu moci zlepšovat s každým tréninkem a budu se bavit. Bude to výzva, protože na Hondě pojedu poprvé, ale trať v Imole už znám a mám ji rád, což je dobře, takže se budu snažit jet co nejlépe bez tlaku. Děkuji Midori Moriwakiové, HRC a celému týmu za tuto příležitost."