Také Bassani pokračuje v KRT

15.06.2024

Axel Bassani potvrzen pro projekt Bimota By Kawasaki Racing Team 2025.
Foto: Kawasaki

Axel Bassani se připojí ke svému současnému týmovému kolegovi Alexi Lowesovi v projektu dvoučlenného týmu Bimota by Kawasaki Racing Team pro sezónu WorldSBK 2025 poté, co Axel dokončil dohodu během domácího podniku na Světovém okruhu Misano "Marco Simoncelli".

Bylo obzvláště příhodné, že dohoda byla uzavřena o stejném víkendu, kdy se konal Axelův první domácí podnik od jeho nástupu do KRT v letošní sezoně. Axel se po celou dobu od zimních testů až doposud adaptoval na čtyřválcový motor a možnost pracovat uvnitř továrního týmu si velmi užíval. S motocyklem KRT Ninja ZX-10RR dělá pokroky závod od závodu a zachovává si chladnou hlavu, protože s každým tréninkem a testováním získává se svým týmem z tohoto balíku více a více výkonu.

Axel je hrdý na to, že byl vybrán, aby hrál důležitou roli v něčem tak důležitém a významném pro Kawasaki a Bimotu v příštím roce. S oběma současnými jezdci KRT potvrzenými v týmu Bimota by Kawasaki Racing Team pro rok 2025 se nyní všichni zúčastnění mohou plně soustředit na své aktuální úkoly, počínaje zajištěním co nejlepších závodních výkonů ve čtvrtém kole sezóny a dále.

Opětovné podepsání obou současných jezdců ukazuje důvěru všech uvnitř projektu v jezdeckou sestavu a přesvědčení, že se v ní skrývá ještě větší potenciál, který je třeba uvolnit. Tento brzký podpis dvojice jezdců také ukončuje veškeré spekulace o nejbližší budoucnosti Axela a Alexe a je logickým krokem k zajištění vysoké míry kontinuity při realizaci nového vzrušujícího projektu Bimota by Kawasaki Racing Team.

Je to také další důležitý krok vpřed ve vývoji nové iniciativy, jejíž jádro bude tvořit stávající tým Kawasaki Racing Team, a to i s novým technickým balíčkem a novými partnery, s nimiž bude Bimota spolupracovat.

Axel Bassani
"Jaké je lepší místo než Misano, abych oznámil své pokračování v týmu a zapojení do projektu, který spojuje dovednosti a odhodlání z Japonska a Itálie! V rámci mé osobní závodní cesty mi to pomůže více se učit a rozvíjet se jako jezdec. Určitě mi to připadá jako logický postup krok za krokem na mé kariérní cestě. Jsem za tuto příležitost nesmírně rád a z hlediska sebevědomí a soustředění do konce roku 2024 mi umožňuje investovat veškerý čas a energii do úkolu získat body a pódia na motocyklu KRT Ninja ZX-10RR."